Pfleiderer Group przedstawił szczegółowe założenia drugiej transzy skupu akcji własnych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 sty 2018, 08:53

Pfleiderer Group przedstawił szczegółowe założenia drugiej transzy skupu akcji własnych

Zarząd Pfleiderer Group określił szczegółowe warunki nabycia drugiej transzy akcji własnych Spółki. Głównymi powodami decyzji jest zapewnienie inwestorom płynności akcji oraz ich atrakcyjna cena.

W związku z realizacją programu nabywania do 6 470 100 akcji własnych, które stanowią nie więcej niż 10% kapitału zakładowego Pfleiderer Group S.A., zatwierdzonego przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki 21 czerwca 2017 r., Zarząd Pfleiderer Group S.A. zadecydował o ustaleniu szczegółowych warunków drugiej transzy odkupu maksymalnie 3 235 050 akcji własnych Spółki. Szczegółowe warunki, które zostały przedstawione w zaproszeniu do składania ofert sprzedaży, zostały również zatwierdzone przez Radę Nadzorczą Spółki.

Kluczowe parametry realizacji programu skupu akcji własnych:

  • do 3 235 050 akcji objętych skupem
  • nie więcej niż 5,00% kapitału
  • Cena: 37,50 zł

Harmonogram:

  • Okres zapisów: 19 stycznia - 2 lutego
  • Data transakcji: 7 lutego
  • Data rozliczenia: 7 lutego

Akcje będą nabywane w trybie złożenia przez Spółkę wszystkim akcjonariuszom dobrowolnej oferty nabycia Akcji.

W mojej ocenie skup akcji przyniesie korzyści akcjonariuszom, umożliwiając odkupienie akcji po korzystnej cenie od rynku i zapewniając akcjonariuszom dopływ środków pieniężnych

Tom K. Schäbinger, Prezes Zarządu Pfleiderer Group S.A.

Zarząd zdecydował o przeprowadzeniu programu skupu akcji z dwóch powodów. Po pierwsze chodzi o zapewnienie akcjonariuszom Spółki środków pieniężnych, co ma znaczenie biorąc pod uwagę obecną sytuację rynkową, która charakteryzuje się ograniczonym napływem środków do inwestorów instytucjonalnych, a tym samym ograniczoną płynnością na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ponadto, w związku z relatywnie niską płynnością akcji Spółki, skup akcji może pozwolić akcjonariuszom odzyskać zainwestowany kapitał. Drugim powodem jest obecna cena akcji Spółki, która kształtuje się na bardzo atrakcyjnych poziomach, poniżej wartości godziwej.

O Grupie Pfleiderer

Grupa Pfleiderer z ponad 120 letnią historią jest obecnie czołowym europejskim producentem wyrobów drewnopochodnych specjalizując się w produkcji materiałów w meblarstwie, przemyśle wnętrzarskim i budownictwie. Grupa produkuje m.in. standardowe płyty wiórowe, blaty kuchenne, laminaty HPL, sztuczne okleiny oraz panele na bazie drewna. Grupa Pfleiderer prowadzi działalność w 9 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce oraz Niemczech, zatrudniając łącznie ok. 3,5 tys. osób. Grupa jest w stanie dostarczać zaawansowane produkty i obsługiwać klientów na kluczowych europejskich rynkach dzięki oddziałom handlowym zlokalizowanym w Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii, Francji, Austrii oraz Rumunii.

Źródło: Spółka, #PFL

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości