Kredyt Inkaso zaoferuje obligacje PA02 o wyższym oprocentowaniu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 mar 2018, 10:25

Kredyt Inkaso zaoferuje obligacje PA02 o wyższym oprocentowaniu

Kredyt Inkaso, jeden z największych polskich podmiotów branży windykacyjnej, zaoferuje w ramach emisji publicznej czteroletnie obligacje serii PA02 o wartości do 30 mln zł.

  • W pierwszym okresie odsetkowym oprocentowanie wyniesie stałe 5,6 proc. w skali roku, w kolejnych okresach uzależnione będzie od zmiennej stawki WIBOR 6M powiększonej o marżę 3,7 proc. w skali roku.
  • Zapisy na walory ruszą 9 marca i potrwają do 22 marca.
  • Minimalna wartość zapisu wyniesie 1000 zł.

„Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom inwestorów i zdecydowaliśmy o podwyższeniu kuponu w ramach emisji obligacji serii PA02 względem poprzedniej oferty o 0,1 p.p. w pierwszym okresie odsetkowym oraz o 0,2 p.p. w kolejnych okresach. Uważamy, że dzięki temu nasza propozycja stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna"

komentuje Jarosław Orlikowski, p.o. prezesa Kredyt Inkaso.

Przydział obligacji serii PA02 planowany jest 26 marca. Funkcję oferującego w ramach emisji pełni IPOPEMA Securities. Zapisy będzie można składać u oferującego oraz w Expander Advisors, DM BOŚ, DM Michael/Strom, DM Noble Securities, BM Alior Bank.

W grudniu ubiegłego roku w ofercie publicznej Kredyt Inkaso uplasował czteroletnie obligacje serii PA01. Była to pierwsza emisja w ramach programu wartego do 300 mln zł. W lutym bieżącego roku papiery dłużne zadebiutowały na rynku Catalyst.

O spółce

Kredyt Inkaso należy do czołówki firm zarządzających wierzytelnościami w Polsce, co zawdzięcza profesjonalizmowi działania, połączonemu z fachowym doradztwem. Spółka skutecznie działa w pięciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej, tj. w Polsce (w 2001 r. pierwszy inwestor pakietów wierzytelności), Rosji, Rumunii, Bułgarii i Chorwacji.

Kredyt Inkaso to jeden z nielicznych podmiotów , mających kompetencje w likwidacji portfeli zabezpieczonych hipotecznie. Spółka zapewnia również partnerom pełną obsługę procesu inwestycyjnego - od wyszukania i wyceny portfela, przez opiniowanie nabycia, a kończąc na likwidacji portfela wraz z ewentualnym odkupieniem go po określonym czasie obsługi. Osoby zadłużone znajdują w Kredyt Inkaso zrozumienie dla ich sytuacji oraz fachową pomoc doradców finansowych.

Od 2007 roku Kredyt Inkaso SA jest spółką notowaną na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: spółka, #KRI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości