Herkules dostawcą żurawi wieżowych przy budowie 310-metrowego wieżowca Varso Tower w Warszawie | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 mar 2018, 15:03

Herkules dostawcą żurawi wieżowych przy budowie 310-metrowego wieżowca Varso Tower w Warszawie

Herkules S.A., notowana na GPW spółka będąca liderem usług sprzętowych w zakresie wynajmu urządzeń dźwigowych, podpisała umowy ze spółką Warbud na 11 mln zł w zakresie udostępniania i obsługi żurawi wieżowych, w tym na potrzeby obsługi budowy najwyższych warszawskich wysokościowców, tj. Varso Tower (310 m) oraz Skyliner (195 m). Spółka została także wybrana do obsługi Mennica Legacy Tower (140 m). Uwzględniając dobrą koniunkturę i rozstrzygnięty w styczniu przetarg na system GSM-R (prace ze strony Herkulesa w kilkuletniej perspektywie wyniosą 300 mln zł), firma liczy na bardzo dobry rok.

Herkules od sierpnia 2017 do marca 2018 podpisał z Warbudem łącznie 8 umów o wartości 11 mln zł. Jako ostatnie wpłynęły do spółki umowy na obsługę projektu Skyliner (6.12.2017 r. spółka informowała o wyborze oferty) oraz Varso Tower –umowa ta stanowi najwyższą wartość (4,8 mln zł) i dotyczy wynajmu 3 żurawi wieżowych do obsługi budowy ww. najwyższego obecnie budowanego obiektu w Polsce. Jednostki Herkulesa będą pracować przy budowie wież nr. 1 i 3 (najwyższa) do IV kw. 2019 r.

„Wybór naszych żurawi wieżowych ze strony Warbud S.A. na potrzeby realizacji Varso Tower, jednego z najwyższych budowanych wysokościowców w Europie traktujemy jako wyraz uznania i zaufania do oferty Herkules S.A. Jesteśmy przekonani, że nasze jednostki sprostają oczekiwaniom wykonawców. To kolejny projekt wieżowca, na którym będziemy obecni, co świadczy o niewątpliwym ożywieniu rynku deweloperskiego w zakresie najwyższych i najbardziej prestiżowych obiektów. Cieszy nas to tym bardziej, że w tym samym czasie nasze żurawie obsługują budowę wszystkich trzech najbardziej znaczących warszawskich wieżowców - Varso Tower, Skyliner oraz Mennica Legacy Tower, które mogą stać się architektoniczną wizytówką stolicy"

powiedział Grzegorz Żółcik, prezes zarządu Herkules S.A.

Na budowie Varso Tower Herkules zapewni żurawie wieżowe marek Terex, Potain, Wolff i Liebherr o udźwigach od 5 do 28 ton. Najwyższy z dźwigów osiągnie wysokość 310 metrów. Giełdowa spółka zapewni także kompleksową obsługę swoich maszyn. Z kolei na potrzeby obsługi budowy Skyliner, Herkules udostępni dwa żurawie wieżowe marki Potain MD365 oraz MD238 oraz o udźwigach 16 t i 12t. Pierwszy z nich docelowo osiągnie wysokość 220 metrów.

Grupa Kapitałowa Herkules dysponuje największą w Polsce flotą ponad 270 żurawi wieżowych (głównie Terex-Comedil, Potain, Wolff i Jaso), ponad 40 żurawiami kołowymi i 6 gąsienicowymi. Szeroka dywersyfikacja modeli, elementów i grup udźwigu oraz ich różnorodne warianty konfiguracyjne umożliwiają zastosowanie maszyn w obsłudze wszelkich projektów budowlanych, od konstrukcji kubaturowych po przedsięwzięcia infrastrukturalne. Grupa jest także producentem prefabrykatów strunobetonowych oraz kontenerów żelbetowych przeznaczonych dla telekomunikacji i energetyki, realizuje projekty budowy sieci teletechnicznych, produkuje elementy infrastruktury energetycznej i oferuje kompleksową realizacje farm wiatrowych.

Źródło: spółka, #HRS

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości