FKD ma portfel zamówień wartości 34,3 mln zł na l. 2018/2019 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 kwi 2018, 11:07

FKD ma portfel zamówień wartości 34,3 mln zł na l. 2018/2019

Fabryka Konstrukcji Drewnianych (FKD) na początku kwietnia br. posiada portfel zamówień o wartości 34,4 mln zł na lata 2018 i 2019 i jest w trakcie postępowań o wartości 74 mln zł, poinformował prezes Waldemar Zieliński. Spółka rozpoczęła  prace nad prospektem emisyjnym w związku z planowanym przejściem na rynek główny GPW i liczy na debiut w br. 

Na rok 2018 przypada 30,3 mln zł podpisanych kontraktów oraz 16 mln zł, które są negocjowane. Na 2019 r. przypadają 4 mln zł portfela zamówień i 58 mln zł projektów, które spółka negocjuje, podano także.

W puli kontraktów, które spółka negocjuje znajduje się duże zamówienie, w którym generalnym wykonawcą jest firma Salini.

"Z informacji jakie posiadam, kontrakt z Salini o wartości 8,5 mln zł zostanie przedłużony. Istniało ryzyko, że do realizacji kontraktu by nie doszło, ale na tę chwilę możemy się spodziewać jego kontynuacji"

powiedział prezes FKD podczas spotkana z mediami.

Większość kontraktów, które spółka negocjuje dotyczy magazynów soli i inwestycji drogowych.

"W ostatnim okresie pojawiło się wiele przetargów drogowych. Celujemy w postępowania o wartości 20-30 mln zł, gdzie chcemy być generalnym wykonawcą. Jeśli to się nie udaje w poszczególnych przetargach, jesteśmy pewni, że będziemy tam realizowali magazyny soli, gdzie praktycznie w Polsce nie mamy konkurencji"

dodał Zieliński. 

Prezes ocenił potencjał rynku na około 65 magazynów, które powinny być wybudowane dla GDDKiA i ok. 200 na drogach wojewódzkich w najbliższych latach. Wynika on z programu budowy dróg, według którego do 2023 r. ma powstać w Polsce 3900 nowy dróg krajowych i 57 obwodnic. 

"Koszt jednego magazynu dla GDDKiA to od 0,9 do 2 mln zł w zależności od tonażu. Staramy się odbudowywać ceny w porównaniu z tymi sprzed 2016 r. Na pewno kontrakty, które podpisaliśmy w ostatnim okresie są bardziej rentowne, niż zawierane przed przejęciem spółki Dome, z którą toczyliśmy walkę cenową"

powiedział Zieliński.

Spółka liczy również na kontrakty w segmencie konstrukcji drewnianych.

"Liczymy że będziemy uczestniczyli w kolejnych realizacjach dla Portu w Gdyni, gdzie zrealizowaliśmy kontrakt o wartości 5,8 mln zł trzy lata temu. Z moich informacji wynika, że zarząd portu chce postawić jeszcze 2 magazyny podobne do już użytkowanego, który zrealizowaliśmy"

powiedział Zieliński.

Spółka chce zdywersyfikować przychody min. dzięki ostatniemu przejęciu spółki Drewex. Budowa magazynów soli stanowiła bowiem w ub.r. 37,5% przychodów, budowa infrastruktury OUD 19%, a budownictwo drewniane 18%. 

"Około 20% przychodów grupy będzie pochodziło ze sprzedaży Dreweksu w segmencie ogrodowym"

dodał prezes.

Spółka podała, że oszczędności z zakupu spółki Drewex szacuje na 3,5 mln zł w latach 2018-20. 

Obecnie trwa emisja prywatna obligacji serii P, oprocentowanych na poziomie 8% i wartości 3 mln zł. W tym roku FKD planuje spłacić zadłużenie z tytułu emisji obligacji o wartości 7 mln zł, które wyemitowała przejmując spółkę Dome w 2016 r. 

Spółka rozpoczęła też prace nad prospektem emisyjnym w związku z planowanym przejściem na rynek główny warszawskiej giełdy.

"Liczymy na debiut jeszcze w tym roku"

podkreślił prezes.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych prowadzi działalność w zakresie projektowania, produkcji i montażu wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych o złożonych właściwościach konstrukcyjnych i architektonicznych, wymagających zastosowania zaawansowanych procesów technologicznych. Akcje spółki od 21 marca 2013 roku są notowane na rynku NewConnect.

(ISBnews), #FKD

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości