Bowim publikuje wyniki za 2017 r. Osiągnął przychody wyższe o 40% w porównaniu do poprzedniego roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 kwi 2018, 08:53

Bowim publikuje wyniki za 2017 r. Osiągnął przychody wyższe o 40% w porównaniu do poprzedniego roku

Bowim S.A., jeden z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, opublikował wyniki za 2017 r. Grupa osiągnęła przychody na poziomie 1,130 mld zł – to o blisko 40% więcej niż rok wcześniej, a także najwyższy wynik w ponad 20-letniej historii Bowimu.

Tym samym w 2017 roku przychody Grupy były wyższe o ponad 300 mln zł niż w roku 2016, w którym osiągnęły poziom 830 mln zł. Zysk netto Bowimu przekroczył w ubiegłym roku 18,8 mln zł, z kolei zysk operacyjny Grupy wyniósł 39,5 mln zł.

Za nami dobry rok, w którym sprzedaliśmy wyroby stalowe za ponad 1,1 mld zł. To efekt wykorzystania dobrej koniunktury rynkowej, ale nadto wysiłku całego naszego zespołu. W strukturze sprzedaży asortymentowej naszej Grupy w dalszym ciągu dominują blachy oraz rury i profile, których łączny udział w sprzedaży wynosi 60%

powiedział Jacek Rożek, Wiceprezes Zarządu Bowim S.A.

Pod koniec stycznia br. Passat-Stal S.A., spółka zależna Grupy Bowim, zakończyła budowę magazynu składowego w Płocku. Jednocześnie w ostatni etap wkroczyły prace przy budowie centrum magazynowo - dystrybucyjnego w Rzeszowie. Obie te inwestycje wpisują się w opublikowaną w październiku ubiegłego roku strategię na lata 2017-2020.

Grupa Bowim stale się rozwija – realizujemy szereg inwestycji, które w przyszłości usprawnią nasze działania, a część z nich już teraz przyczynia się do poprawy efektywności naszego biznesu. Naszą ambicją jest poprawa wyniku w 2018 roku i dalsze realizowanie przedstawionej w zeszłym roku Strategii. Spodziewamy się, że koniunktura nadal będzie nam sprzyjać i że za rok będziemy mogli poinformować naszych akcjonariuszy o kolejnych dobrych wynikach

dodał Wiceprezes Jacek Rożek.

W celu optymalizacji procesów magazynowo - logistycznych, a w konsekwencji zwiększenia możliwości produkcyjnych, magazynowych i transportowych, Bowim planuje zainwestować do 2020 r. ponad 50 mln zł. Spółka jeszcze w 2016 roku rozpoczęła modernizacje na terenie swojego centrum logistyczno-magazynowego w Sosnowcu, która zostanie zakończona w 2018 r. W kolejnych latach planowany jest zakup nowej maszyny do cięcia poprzecznego blach w kręgu, doprowadzenie bocznicy kolejowej do centrum logistyczno-magazynowego w Sosnowcu oraz inwestycje w rozwiązania informatyczne, które poprawią efektywność Grupy.

O Grupie Kapitałowej:

Jeden z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku.

Spółka oferuje szeroki asortyment wyrobów ze stali węglowej, na który składają się zarówno produkty polskich producentów stali, jak i produkty z importu. Obsługuje 3.500 klientów z różnych branż, dostarczając 490.000 ton stali rocznie.

Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach.

Świadczy również usługi cięcia poprzecznego, wzdłużnego blach gorącowalcowanych, zimnowalcowanych i ocynkowanych oraz produkcji profili zimonogiętych, a także usługi montażu stali zbrojeniowej na potrzeby budownictwa infrastrukturalnego, przemysłowego oraz mieszkaniowego. Poprzez outsourcing oferuje usługi transportu towarów, zakupionych przez kontrahentów.

Źródło: Spółka, #BOW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości