Idea Bank: Nie ma fundamentalnych przesłanek dla znacznych wahań kursu na GPW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 kwi 2018, 10:57

Idea Bank: Nie ma fundamentalnych przesłanek dla znacznych wahań kursu na GPW

Sytuacja Idea Banku pozostaje stabilna, strategia jest nadal realizowana i nie zachodzą fundamentalne przesłanki uzasadniające znaczące wahania kursu giełdowego, podała instytucja.

"W związku ze znaczącą zmiennością notowań giełdowych Idea Bank S.A. zarząd banku oświadcza, że nie zachodzą fundamentalne przesłanki uzasadniające takie wahania kursu giełdowego. Sytuacja banku jest stabilna, bank kontynuuje realizację strategii. Z opublikowanego skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Idea Bank wynika, że na koniec roku współczynnik adekwatności kapitałowej wynosił 14,04%, a współczynnik Tier 1 - 12,6%" 

czytamy we wtorkowym komunikacie banku.

Sprawozdanie za I kwartał 2018 roku zostanie opublikowane 15 maja br.

"Zarząd banku zwraca uwagę, że ostatnim wahaniom kursu nie towarzyszyły znaczące obroty akcjami banku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. spółka nie otrzymała informacji o sprzedających akcje, w związku z tym nie są to transakcje akcjonariuszy podlegające obowiązkom informacyjnym. Zarząd banku analizuje bieżące notowania spółki"

czytamy dalej w stanowisku banku z 24 kwietnia.

Dziś około godz. 10:30 kurs akcji Idea Banku na GPW tracił 10% wobec ostatniego zamknięcia notowań i wynosił 8,9 zł.

Idea Bank powstał na bazie przejętego przez Getin Holding GMAC Banku jesienią 2010 roku. Początkowo bank funkcjonował wyłącznie w internecie. W lipcu 2011 roku otwarto pierwsze oddziały stacjonarne, głównie w największych polskich miastach. Idea Bank zadebiutował na rynku głównym GPW w 2015 roku.

(ISBnews), #IDA

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości