FKD wypracowało ponad 1 mln zł zysku netto w pierwszym kwartale 2018 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 maj 2018, 09:03

FKD wypracowało ponad 1 mln zł zysku netto w pierwszym kwartale 2018 roku

Zgodnie z opublikowanymi skonsolidowanymi wynikami finansowymi Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. – lider w segmencie budowy magazynów soli oraz jeden ze znaczących producentów wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych, notowany na rynku NewConnect – osiągnęła w I kwartale 2018 roku przychody na poziomie 5,79 mln zł, zysk operacyjny na poziomie 1,54 mln zł oraz zysk netto na poziomie 1,00 mln zł.

Wyniki finansowe spółki za I kwartał 2018 roku charakteryzują się wysoką dynamiką wzrostu. Przychody spółki wyniosły 5,79 mln zł co oznacza wzrost o ponad 64 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 roku. Szczególnie wysokie dynamiki wzrostu zostały odnotowane przy zysku operacyjnym oraz zysk netto. Wzrosły one kolejno o 74,1 proc. oraz o 72,1 proc. Wartość zysku operacyjnego na dzień 31 marca wyniosła 1,54 mln zł, a zysku netto - 1,00 mln zł. EBITDA spółki w tym okresie wyniosła natomiast 1,90 mln zł.

„I kwartał 2018 roku był przede wszystkim okresem, rozpoczęcia realizacji kontraktów na budowę magazynów soli wraz z niezbędną infrastrukturą, które podpisaliśmy w II połowie zeszłego roku. Są to min. prace podwykonawcze przy budowie odcinków dróg krajowych i autostrad w Brzesku, Ożarowicach, Ciechanowie, Lipsku i Nowogardzie. Oprócz tego kontynuowaliśmy realizację prac podwykonawczych przy rozbudowie drogi krajowej nr 8 na odcinku pod gminą Nadarzyn. Jest to największy kontrakt, który realizujemy. Kontynuacja obranego przez nas kierunku jest dla nas cały czas priorytetowa, dlatego wciąż bierzemy udział w przetargach oraz negocjujemy kolejne kontrakty, których wyniki powinniśmy poznać w najbliższym czasie”

skomentował Waldemar Zieliński, prezes zarządu Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A.

Pod koniec lutego spółka poinformowała o przejęciu 100% udziałów w spółce Drewex Sp. z o.o. zajmującej się przetwarzaniem drewna, produkcją galanterii ogrodowej oraz realizacją projektów z zakresu budowy jednorodzinnych domów szkieletowych. Dzięki przejęciu FKD pozyskał nowoczesny zakład do produkcji drewna o mocach produkcyjnych 120 tys. m3 drewna w skali roku. Pozwoli to spółce dokonać optymalizacji kosztowej.

„Był to również okres bardzo istotny z perspektywy dalszego rozwoju spółki. Nabyliśmy 100%. udziałów w spółce Drewex Sp. z o.o. dzięki czemu zwiększyliśmy nasze moce produkcyjne oraz rozszerzyliśmy gamę oferowanych produktów. Przejęte przedsiębiorstwo wymaga wprawdzie dalszych działań restrukturyzacyjnych, ale już w kolejnych okresach powinniśmy odnotować efekty synergii wynikające z przejęcia”

dodał Waldemar Zieliński.

Według opublikowanego w marcu 2018 roku sprawozdania finansowego spółki za 2017 rok osiągnęła w tym okresie przychody na poziomie 18,89 mln zł, 6,07 mln zł EBITDA oraz zysk netto w wysokości 4,81 mln zł.

O spółce

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. prowadzi działalność w zakresie projektowania, produkcji i montażu wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych o złożonych właściwościach konstrukcyjnych i architektonicznych, wymagających zastosowania zaawansowanych procesów technologicznych.

Spółka dysponuje najnowocześniejszym – w zakresie obróbki drewna i produkcji drewna klejonego – parkiem maszynowym w Polsce, o olbrzymim potencjale produkcyjnym (możliwość produkcji 20 tys. m3 drewna konstrukcyjnego rocznie), usytuowanym na własnej nieruchomości.

Głównym obszarem działalności Spółki jest budowa wielkogabarytowych magazynów soli, nieodzownie towarzyszących nowobudowanym drogom, powstającym na zamówienie GDDKiA, Zarządów Dróg Wojewódzkich oraz lokalnych Samorządów.

W ramach prowadzonej działalności Spółka buduje również pozostałe wielkogabarytowe konstrukcje drewniane: konstrukcje dachowe basenów, sal widowiskowo-sportowych, ujeżdżalni dla koni, jak również obiektów magazynowo produkcyjnych. Ponadto, FKD zajmuje się produkcją drewna klejonego i konstrukcyjnego KVH (technologie o rosnącej w skali Europy popularności), rewitalizacją budynków, np. kopuły kościołów, kaplic, dachy zamków i pałaców.

Dzięki przejęciu Drewexu nastąpiło rozszerzenie zakresu działalności Grupy Kapitałowej o przetwórstwo tartaczne oraz produkcję galanterii ogrodowej z drewna (m.in. domki ogrodowe, domki wielosezonowe, place zabaw, wiaty garażowe, ławy, stoły, płoty itp.). W przyszłości na bazie Drewexu planowane jest rozwinięcie rozpoczętej w 2017 roku działalności Grupy Kapitałowej w segmencie jednorodzinnych domów szkieletowych, poprzez uruchomienie linii do produkcji domów.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. od 21 marca 2013 roku jest notowana na rynku NewConnect.

Źródło: spółka, #FKD

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości