Echo Investment: Gdy Resi4Rent osiągnie skalę może trafić na giełdę | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 maj 2018, 13:17

Echo Investment: Gdy Resi4Rent osiągnie skalę może trafić na giełdę

Echo Investment ocenia, że po osiągnięciu odpowiedniej skali platformy Resi4Rent - na poziomie 5-7 tys. jednostek na wynajem, rozważy opcje wyjścia z tej inwestycji. Jedną z nich jest upublicznienie spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, poinformował wiceprezes Maciej Drozd. 

"Naszą intencją jest rozważyć opcje, kiedy osiągniemy rozmiar. Oczywiście, opcji jest wiele: kontynuować rozwój portfolio, wyjść częściowo lub całkowicie do inwestorów finansowych lub przez GPW. Jak wiecie, jest legislacja przygotowywana przez rząd, by wprowadzić mieszkaniowe REIT-y - to byłaby kolejna możliwość wyjścia przez giełdę"

powiedział Drozd podczas konferencji prasowej.

"5-7 tys. jednostek to jest wielkość, przy której ten produkt staje się możliwy do zainwestowania"

dodał.

W prezentacji spółka podała, że taka wielkość platformy Resi4Rent jest możliwa do osiągnięcia w ciągu 3-5 lat. Obecnie R4R ma w budowie 1,2 tys. jednostek w 4 projektach i 1,7 tys. przygotowane do realizacji w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Natomiast bank ziemi platformy obejmuje ok. 2,9 tys. jednostek w 6 miastach.

Wcześniej Echo podało, że zawarło umowę joint venture z R4R Sarl dotyczącą stworzenia platformy mieszkań na wynajem Resi4Rent.

Resi4Rent ma być pierwszą w Polsce platformą mieszkań na wynajem: jej inwestorem, operatorem i zarządzającym. Zgodnie z umową ramową, Resi4Rent będzie projektem joint-venture pomiędzy R4R Sarl - podmiotem kontrolowanym przez fundusz zarządzany przez jedną z czołowych firm zarządzających inwestycjami na świecie, który obejmie 70% udziałów, a Echo Investment, który obejmie pozostałe 30% udziałów. Echo będzie odpowiedzialne za planowanie, projektowanie i realizację inwestycji, natomiast Resi4Rent będzie samodzielnie zarządzało gotową platformą.

Echo Investment jest spółką notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz podmiotem dominującym grupy Echo, prowadzącej działalność w zakresie usług deweloperskich (budowa nieruchomości o charakterze komercyjnym lub mieszkalnym), sprzedaży lub wynajmu powierzchni w takich nieruchomościach oraz obrotem nieruchomościami.

(ISBnews), #ECH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości