Nextbike Polska z najlepszą ofertą w aglomeracji łódzkiej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 cze 2018, 09:37

Nextbike Polska z najlepszą ofertą w aglomeracji łódzkiej

Oferta spółki zależnej Nextbike Polska została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego na dostawę, uruchomienie, zarządzanie oraz kompleksową eksploatację systemu roweru publicznego zintegrowanego z siatką połączeń kolejowych aglomeracji łódzkiej.

„Rowerowe Łódzkie” to innowacyjny, pierwszy w Polsce regionalny system bikesharingowy, łączący dwa najbardziej ekologiczne środki transportu: rower na krótkim dystansie, a na dystansie długim – pociąg. System będzie się składał z w pełni automatycznych wypożyczalni rowerów przy stacjach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz w najważniejszych punktach obsługiwanych przez nią miejscowości. Projekt będzie współfinansowany ze środków unijnych. Nextbike Polska złożył ofertę o wartości blisko 24 mln zł brutto. Przetarg obejmuje dostawę i obsługę 1002 rowerów czwartej generacji. System funkcjonować będzie przez 12 miesięcy w roku na terenie 10 gmin województwa łódzkiego. Uruchomienie systemu ma nastąpić w terminie 105 dni od zawarcia umowy, a realizacja kontraktu jest przewidziana na 6 lat (72 miesiące).

„Z niecierpliwością czekaliśmy na wybór najkorzystniejszej oferty w tym przetargu. To dla nas kolejny sukces na drodze do umacniania pozycji rynkowego lidera w Polsce. Bardzo cieszymy się, że będziemy mieli szansę realizować z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego pierwszy w Polsce projekt łączący rower i kolej. Rosnąca popularność roweru miejskiego wśród użytkowników i włodarzy miast potwierdza, że bikesharing ma głęboki sens społeczny. Rowery miejskie nie są przypadkowymi inwestycjami, lecz rozwiązują faktyczne problemy miast oraz ich mieszkańców, stanowiąc ekologiczny i efektywny środek transportu. Z tych powodów samorządy mogą także liczyć na wsparcie rozwoju bikesharingu ze środków unijnych. „Rowerowe Łódzkie” idealnie wpisuje się w nowoczesną filozofię zrównoważonego transportu – łączy najbardziej ekonomiczny i ekologiczny system transportu na krótkich dystansach, czyli rower, z najbardziej ekonomicznym i ekologicznym środkiem transportu na długich dystansach, czyli koleją. Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mieli szansę realizować to pionierskie przedsięwzięcie i uważamy, że jest w Polsce miejsce na kolejne tego typu projekty"

mówi Małgorzata Dzięcioł, członek zarządu Nextbike Polska S.A.

O spółce

Nextbike Polska jest liderem w dostarczaniu i obsłudze samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich. Działa w Polsce od 2011 roku i w Finlandii od 2018 roku na licencji Nextbike GmbH, niemieckiej firmy obecnej na 4 kontynentach, w 25 państwach i ponad 150 miastach. Jednorazowa rejestracja w systemie Nextbike umożliwia korzystanie z floty 44 000 rowerów na całym świecie. Rowery Nextbike można wypożyczać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, płacąc za wypożyczenie według lokalnych taryf. Nextbike Polska S.A. od sierpnia 2017 roku jest spółką notowaną na rynku NewConnect na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Źródło: spółka, #NXB

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości