Fundusz z Grupy MCI sprzedaje wszystkie posiadane akcje Genomedu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 cze 2018, 11:38

Fundusz z Grupy MCI sprzedaje wszystkie posiadane akcje Genomedu

Fundusz z Grupy MCI (MCI.CreditVentures 2.0 FIZ), sprzedał wszystkie posiadane akcje giełdowej spółki Genomed S.A., specjalizującej się w sekwencjonowaniu i syntezie DNA oraz diagnostyce genetycznej. Na transakcji zrealizował zwrot ponad 6x CoC. Nowym właścicielem akcji została firma Diagnostyka – wiodący w regionie dostawca laboratoryjnych usług medycznych.

Genomed to spółka działająca na rynku diagnostyki medycznej, zajmująca się odczytywaniem i przetwarzaniem informacji zawartej w DNA. Przez ostatnie lata realizowała strategię rozwoju, której celem było uzyskanie pozycji lidera rynkowego w zakresie medycyny spersonalizowanej, umożliwiającej kompleksową obsługę w zakresie sekwencjonowania genomowego, diagnostyki chorób o podłożu genetycznym i poradnictwa genetycznego. Od 2008 r. największym akcjonariuszem spółki był fundusz MCI.

„Genomed to przykład udanej współpracy nawiązanej na linii Fundusz – zespół naukowców, który odniósł sukces jako komercyjny zespół przedsiębiorców. Bardzo dziękujemy im za te wspólne lata i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy. Pozyskanie tak ważnego inwestora branżowego jak Diagnostyka jest dowodem bardzo dobrych perspektyw rozwoju Genomedu oraz potwierdzeniem udanej tezy inwestycyjnej zespołu zarządzającego"

powiedział Tomasz Danis, partner odpowiedzialny za rozwój projektu w ramach MCI.

„Chciałam podziękować zespołowi funduszu za dobrą współpracę ze spółką przez te lata. W Genomedzie jesteśmy gotowi podejmować nowe wyzwania i kontynuować rozwój przedsiębiorstwa z nowym, tak istotnym na polski rynku akcjonariuszem, korzystając z dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji"

powiedziała Anna Boguszewska-Chachulska, prezes zarządu Genomed SA.

Sprzedaż akcji Genomedu to kolejne w ostatnim czasie wyjście z inwestycji zrealizowane w obszarze healthtech/medtech. Wcześniej w tym roku fundusze z Grupy MCI informowały już o sprzedaży swoich udziałów w spółce lifebrain za 155 mln zł oraz sprzedaży przez fundusz Internet Ventures wszystkich udziałów w serwisie Zdrowegeny.pl. Ze spółek powiązanych z rynkiem medycznym została w portfelu bardzo obiecująca firma SiDLY operująca w obszarze telemedycyny, ale fundusze MCI nie wykluczają kolejnych inwestycji w ten segment rynku.

„Dzięki zbudowanej ekspertyzie w tym obszarze oraz obserwowanym trendom rynkowym, Fundusze MCI chcą dalej aktywnie angażować się w obszar związany ze zdrowiem czy profilaktyką" 

powiedział Krzysztof Konopiński, partner MCI.

O Genomed S.A.

Innowacyjna firma, założona przez grupę naukowców z kilkunastoletnim doświadczeniem i znaczącymi osiągnięciami w dziedzinie genomiki, jak również licznymi publikacjami w międzynarodowych czasopismach (m.in. dwie w prestiżowym Nature). Założyciele Genomedu są prekursorami tej nowej dziedziny badań. Genomed S.A. w najbardziej efektywny i innowacyjny sposób zaspokaja zapotrzebowanie na usługi związane z diagnostyką genetyczną, opartą na sekwencjonowaniu DNA, ze szczególnym uwzględnieniem technologii sekwencjonowania nowej generacji (NGS) i analizy całego genomu pacjenta.

Źródło: spółka, #MCI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości