Akcjonariusze BSC Drukarni Opakowań zdecydowali o wypłacie dywidendy | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 cze 2018, 08:39

Akcjonariusze BSC Drukarni Opakowań zdecydowali o wypłacie dywidendy

Akcjonariusze BSC Drukarni Opakowań podczas zwyczajnego walnego zgromadzenia, które odbyło się w poniedziałek, 11 czerwca, zdecydowali o wypłacie dywidendy w wysokości 9,8 mln zł. Daje to 1 zł na akcję, najwięcej w historii obecności spółki na GPW. Producent wysokiej jakości opakowań z tektury i papieru pozostałą część zysku wypracowanego w 2017 r., tj. 11,4 mln zł przeznaczy na kapitał zapasowy.

„Cieszymy się, że beneficjentami rozwoju BSC Drukarni Opakowań są nasi akcjonariusze. W ubiegłym roku w ramach dywidendy przekazaliśmy inwestorom 0,63 zł na akcję, co oznacza, że uchwalona właśnie kwota dywidendy, w przeliczeniu na jeden walor, jest najwyższa w naszej historii obecności na GPW. Pomimo znaczących inwestycji – w bieżącym roku zamierzamy wydać na budowę nowego zakładu produkcyjnego i zakup nowoczesnych maszyn 46,4 mln zł - nie zamierzamy ograniczać kwot dywidendy w kolejnych latach"

komentuje Janusz Schwark, prezes BSC Drukarni Opakowań.

Dzień dywidendy ustalono na 19 czerwca, a termin wypłaty dywidendy na 26 czerwca 2018 r.

Biorąc pod uwagę aktualną cenę akcji BSC Drukarni Opakowań, która kształtuje się na poziomie 39 zł, stopa dywidendy wyniosłaby 2,6 proc.

O spółce

BSC Drukarnia Opakowań należy do ścisłej czołówki wśród dostawców opakowań z tektury i papieru na polskim rynku. Ponad 80% produkcji spółki trafia do znanych, światowych koncernów, m.in. Procter&Gamble, McDonald’s, Henkel, Avon, Colgate. Posiada dwa wyspecjalizowane zakłady produkcyjne w Poznaniu, w których zatrudnia ponad 400 pracowników. Należy do międzynarodowej grupy poligraficznej rlc, poprzez inwestora strategicznego - spółkę Colorpack GmbH, która kontroluje 36% akcji. Akcje BSC Drukarni Opakowań od 2011 r. notowane są na GPW.

Źródło: spółka, #BSC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości