Polwax czeka na dostawę pierwszych urządzeń do budowanej instalacji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 lip 2018, 13:42

Polwax czeka na dostawę pierwszych urządzeń do budowanej instalacji

W najbliższych tygodniach na plac budowy instalacji w Czechowicach-Dziedzicach zaczną być dostarczane pierwsze urządzenia. Potem transporty będą się pojawiać regularnie, co 2 – 3 tygodnie. To oznacza, że budowa nowoczesnej instalacji odolejania wkracza w decydujący etap budowy.

„Urządzenia będą przychodzić od różnych dostawców z różnych państw, u których nasz dostawca technologii Thyssen Krupp zamówił kluczowe elementy instalacji. Kilka miesięcy temu przedstawiciele niemieckiej firmy przeprowadzili analizę dróg dojazdowych do placu budowy, by upewnić się, że dedykowany transport wielkogabarytowy zmieści się „na zakrętach”. Wszystko wskazuje na to, że nie powinniśmy mieć z tym problemu. A zatem, jeżeli na plac budowy zostaną dostarczone 8 głównych elementów instalacji, to będziemy mogli powiedzieć, że najważniejsze już jest, serce instalacji, które będzie w dalszej kolejności obudowywane kolejnymi częściami"

podkreśla Dominik Tomczyk, prezes zarządu spółki.

Kilka tygodni temu rada nadzorcza powołała zarząd spółki Polwax SA na kolejną kadencję w niezmienionym składzie. Nowy, stary zarząd koncentruje się przede wszystkim na wyzwaniach związanych z budową i uruchomieniem czechowickiej instalacji.

„Cały czas szukamy też docelowego modelu funkcjonowania po uruchomieniu instalacji – to w konsekwencji będzie wymagało zmian w funkcjonowaniu spółki. W pewnych obszarach istotnych i daleko idących, ale związanych z dostosowaniem do wymogów budowanej instalacji i dynamicznie zmieniającego się rynku. Wiele procesów musi zostać zmienionych, jak choćby szeroko rozumiana logistyka, umiejętne zagospodarowanie strumieni produktowych, czy też zmiany w portfolio asortymentowym – nad czym obecnie pracujemy"

podsumowuje prezes Tomczyk.

Obraz do tekstu

Czechowicka instalacja ze względu na swoją skalę jest ogromnym wyzwaniem dla spółki. Nie ulega jednak wątpliwości, że jej ukończenie i oddanie do użytku zapewni spółce przyszłość i stabilny rozwój.

Polwax należy do ścisłej czołówki największych europejskich producentów i dystrybutorów rafinowanych i odwanianych parafin oraz szerokiego asortymentu wosków parafinowych. Produkty spółki znajdują zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu, takich jak: przemysł nawozowy, odlewnictwo precyzyjne, przetwórstwo drzewne, produkcja lakierów i farb, przemysł gumowy, przemysł papierniczy i opakowaniowy, produkcja materiałów budowlanych, produkcja materiałów wybuchowych, produkcja świec i zniczy oraz przemysł spożywczy i kosmetyczny.

Źródło: spółka, #PWX

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości