Moody's obniżył rating Pfleiderera do B1, perspektywa stabilna | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 lip 2018, 09:06

Moody's obniżył rating Pfleiderera do B1, perspektywa stabilna

Moody's Investors Service obniżył korporacyjny rating rodzinny (CFR) Pfleiderer z poziomu Ba3 do B1 a rating prawdopodobieństwa defaultu (PDR) z poziomu Ba3-PD do B1-PD z perspektywą stabilną, podała spółka.

"Zgodnie z raportem Moody's, obniżenie ratingu jest spowodowane potencjalnymi zmianami w odniesieniu do nadrzędnego zabezpieczonego kredytu Pfleiderer poprzez podwyższenie kwoty finansowania o 130 mln euro w ramach zabezpieczonej transzy nadrzędnej typu term loan B z obecnego poziomu 350 mln euro (z zapadalnością w 2024 r.) i planowanym przeznaczeniem środków z podwyższenia na sfinansowanie programu skupu akcji własnych oraz związanych z tym kosztów i wydatków" 

czytamy w komunikacie.

Pfleiderer obecnie analizuje rynek w zakresie możliwych do uzyskania warunków ewentualnego podwyższenia kwoty finansowania i przekaże odpowiednie istotne informacje w przypadku pomyślnego uzgodnienia warunków podwyższenia kwoty finansowania zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. Pfleiderer podkreśla, że nie zostały jeszcze podjęte decyzje w zakresie faktycznego uruchomienia programu skupu akcji własnych, który został ustanowiony na podstawie uchwał walnego zgromadzenia Pfleiderer w dniu 11 czerwca 2018 r., podano także.

Grupa Pfleiderer to wiodący producent paneli na bazie drewna na największych europejskich rynkach, w Niemczech i Polsce, gdzie jest odpowiednio numerem 1 i 2 pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. 

(ISBnews), #PFL

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości