Echo: Resi4Rent zbuduje 1,2 tys. mieszkań, planuje kolejne 1,7 tys. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 lip 2018, 08:58

Echo: Resi4Rent zbuduje 1,2 tys. mieszkań, planuje kolejne 1,7 tys.

Echo Investment nabyło 30% udziałów i głosów, a spółka R4R nabyła 70% udziałów i głosów w spółce joint venture (JV), podało Echo. JV pod nazwą Resi4Rent przejmie cztery projekty będące w trakcie realizacji oraz zbuduje 1 200 mieszkań, a kolejne 1 700 mieszkań będzie gotowych do budowy w ciągu następnych 12 miesięcy. 

Ponadto według komunikatu, strony zawarły umowę zmieniającą do umowy, na podstawie której wprowadzone zostały określone zmiany o charakterze technicznym do procedur rządzących powołaniem JV oraz zawarto umowę wspólników regulującą zasady ładu korporacyjnego JV.

Zgodnie z umową, JV będzie działała jako platforma deweloperska nieruchomości mieszkalnych na wynajem w Polsce. JV zrealizuje budynki obejmujące mieszkania na wynajem w czterech lokalizacjach w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu. 

Po utworzeniu platformy, przejmie ona cztery projekty będące w trakcie realizacji oraz zbuduje 1 200 mieszkań, a kolejne 1 700 mieszkań będzie gotowych do budowy w ciągu następnych 12 miesięcy. 

Pierwsi najemcy będą mogli się wprowadzić w czwartym kwartale 2019 r. Na postawie Umowy spółka zapewni planowanie, projektowanie oraz usługi realizacji inwestycji, podczas gdy JV będzie odpowiedzialne za zarządzanie operacyjne.

Zgodnie z zapowiedziami Echo, Resi4Rent będzie pierwszą w Polsce platformą mieszkań na wynajem: jej inwestorem, operatorem i zarządzającym.

Według umowy ramowej, Resi4Rent będzie projektem joint-venture pomiędzy R4R Sarl - podmiotem kontrolowanym przez fundusz zarządzany przez jedną z czołowych firm zarządzających inwestycjami na świecie, który obejmie 70% udziałów, a Echo Investment, który obejmie pozostałe 30% udziałów. Echo będzie odpowiedzialne za planowanie, projektowanie i realizację inwestycji, natomiast Resi4Rent będzie samodzielnie zarządzało gotową platformą.

Echo Investment jest spółką notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz podmiotem dominującym grupy Echo, prowadzącej działalność w zakresie usług deweloperskich (budowa nieruchomości o charakterze komercyjnym lub mieszkalnym), sprzedaży lub wynajmu powierzchni w takich nieruchomościach oraz obrotem nieruchomościami.

(ISBnews), #ECH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości