Nextbike podpisał umowy z woj. łódzkim na uruchomienie systemu wypożyczalni rowerów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 lip 2018, 16:20

Nextbike podpisał umowy z woj. łódzkim na uruchomienie systemu wypożyczalni rowerów

Nextbike Polska S.A. zrealizuje projekt „Rowerowe Łódzkie”. W ciągu 105 dni w 10 gminach na trasie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej firma uruchomi system składający się z ponad tysiąca rowerów czwartej generacji.

W dniu 24 lipca br. spółka zależna od Nextbike Polska S.A. podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego na dostawę, uruchomienie, zarządzanie oraz kompleksową eksploatację systemu rowerów publicznych, tzw. „Rowerowe Łódzkie”.

Data podpisania umowy jest o tyle istotna, że spółka ma teraz 105 dni na realizację II etapu umowy, czyli dostawę stacji rowerowych wraz ze wszystkimi 1002 rowerami. I etap umowy, na którego realizację jest 60 dni, obejmuje dostawę i montaż 15 parkingów rowerowych oraz samoobsługowych stacji naprawy rowerów. Umowa będzie obowiązywała 6 lat od dnia wdrożenia II etapu, bez przerw sezonowych. W jej ramach 10 gmin województwa łódzkiego będzie korzystało z rowerów miejskich.

„Rowerowe Łódzkie” to pierwszy w Polsce, regionalny system bikesharingowy, łączący dwa środki transportu: rower i pociąg. Jego inicjatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. System będzie się składał z wypożyczalni rowerów w poszczególnych gminach. Będą one położone m.in. przy stacjach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych. Wynagrodzenie Nextbike to niemal 24 mln PLN brutto.

„Oferta spółki zależnej Nextbike Polska była najkorzystniejsza w przetargu ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. To praktyczna realizacja idei transportu intermodalnego, wygodnego połączenia różnych środków transportu publicznego w jedną podróż. Użytkownicy będą mogli podjechać rowerem do wybranej stacji kolejowej i przesiąść się do pociągu, a następnie kontynuować podróż rowerem w kolejnym mieście. Tym samym transport publiczny staje się jeszcze bardziej konkurencyjny wobec prywatnych samochodów. Cieszymy się, że będziemy realizować ten innowacyjny projekt, który służyć będzie mieszkańcom aglomeracji łódzkiej”

 mówi Robert Lech, prezes zarządu Nextbike Polska S.A.

O spółce

Nextbike Polska jest niekwestionowanym numerem jeden na polskim rynku miejskich systemów rowerowych pod względem liczby rowerów (80% udział rynkowy). Nextbike dziś operuje flotą 14 tys. rowerów w 34 miastach i jest operatorem systemów rowerów miejskich w m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. W tym roku Nextbike Polska wdroży pierwszy system rowerowy za granicą – w fińskim mieście Turku. Nextbike jest jedną z pierwszych firm w Polsce wpisujących się ogólnoświatowy trend gospodarki współdzielenia („sharing economy” / „nie musisz posiadać, żeby korzystać”). Infrastruktura i usługa dostarczana przez spółkę pomaga zrównoważyć transport publiczny w polskich miastach i wspierać je w rozwiązywaniu problemów z korkami, hałasem i zanieczyszczeniem powietrza.

Źródło: spółka, #NXB

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości