Nestmedic ma finansowanie na rozwój mobilnego KTG w Skandynawii | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 sie 2018, 13:36

Nestmedic ma finansowanie na rozwój mobilnego KTG w Skandynawii

Firma telemedyczna Nestmedic S.A. pozyskała milion złotych na realizację ekspansji międzynarodowej systemu mobilnego badania KTG – głównie w krajach UE, w tym w Skandynawii. Dwóch prywatnych inwestorów obejmie nowe akcje spółki po cenie 2,80 zł czyli o 22% wyższa od kursu zamknięcia z 29 sierpnia i o 4% wyższej od średniego kursu z ostatniego miesiąca.

Na potrzeby transakcji wyemitowanych zostanie 357 000 akcji po cenie 2,80 zł. Równoległe Patrycja Wizińska-Socha, największy akcjonariusz i prezes Nestmedic pożyczyła wspomnianym podmiotom taką samą liczbę akcji. W momencie dopuszczenia do obrotu nowo wyemitowanych walorów dojdzie do zwrotu pożyczki.

Dzięki pozyskanym środkom spółka będzie mogła prowadzić kolejne pilotaże oraz przygotowywać wdrożenia na rynkach skandynawskich, szczególnie w Finlandii i Danii, gdzie wiele instytucji i firm medycznych jest zainteresowanych systemem Pregnabit. W ubiegłym miesiącu Nestmedic z sukcesem zakończył pierwszy pilotaż w jednym z największych szpitali w Finlandii. Przeprowadzona po programie wśród lekarzy, położnych i pacjentek ankieta potwierdziła przełomowość mobilnego badania KTG – systemu Pregnabit. Personel medyczny w swoich odpowiedziach podkreślał dokładność zapisu dostarczanego przez Pregnabit. Ciężarne pacjentki doceniały z kolei przede wszystkim łatwość użytkowania systemu. Zebrane pozytywne recenzje zaowocowały rozpoczęciem bardziej zaawansowanych rozmów na temat komercyjnej współpracy z fińskim partnerem.

„Potencjał dla komercjalizacji naszego rozwiązania na rynkach zagranicznych, a szczególnie w Skandynawii zwrócił szczególną uwagę nowych inwestorów. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy pilotaże w kilku krajach, w tym w Finlandii, gdzie szczególna rola położnej w systemie opieki nad kobietami w ciąży stwarza wyjątkowe możliwości dla Pregnabitu. Dzięki pozyskanym środkom będziemy w stanie przeprowadzić kolejne pilotaże, dzięki którym następnie będziemy mogli przeprowadzić komercjalizację na szerszą skalę"

zaznacza Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic.

Spółka oprócz polskiego rynku umożliwiła korzystanie ze swojego rozwiązania ciężarnym kobietom w Finlandii, Danii, Portugalii, Katarze oraz w Kenii. Za ekspansję międzynarodową odpowiada Sławomir Bartoszcze, który w maju dołączył do zespołu Nestmedic. Wcześniej zdobywał doświadczenia w obszarze komercjalizacji rozwiązań medycznych w takich korporacjach, jak CompuGroup Medical Poland, GlaxoSmithKline czy Pliva Kraków.

O spółce

Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG, przeprowadzanego u kobiet w ciąży – system Pregnabit.

Na Pregnabit składa się certyfikowane urządzenie medyczne (teleKTG) pozwalające na rzetelnie i bezpiecznie pobieranie danych medycznych za pomocą specjalistycznych sond. Jest to urządzenie wyznaczające nowoczesny trend o wysokim priorytecie diagnostycznym i profilaktycznym w opiece okołoporodowej. Wyjątkowa dokładność wyników badań oraz prostota obsługi umożliwia szerokie zastosowanie komercyjne rozwiązania Pregnabit®.

Kolejnym elementem składającym się na całość kompleksowego systemu telemedycznego Pregnabit pracujące 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, Medyczne Centrum Telemonitoringu, gdzie wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje i opisuje spływające zapisy KTG. W razie zagrożenia zdrowia i życia podejmuje przewidziane procedurami działania z wezwaniem karetki włącznie. Nieodłącznym elementem systemu Pregnabit jest platforma na której działa czyli specjalistyczne dedykowane oprogramowanie. Gromadzi ono dane przesłane przez sieć GSM z urządzeń, a następnie za pomocą zaawansowanych algorytmów, generuje wykresy i umożliwia dostęp do nich lekarzom, położnym, pacjentce i Medycznemu Centrum Telemonitoringu.

Pregnabit i jego innowacyjność zostały już wielokrotnie docenione przez ekspertów. Jego pomysłodawczyni, dr n.med. Patrycja Wizińska-Socha, otrzymała od MIT Technology Review prestiżowy tytuł Innowatora Roku 2016. Fundacja Res Publica, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Google i dziennik „Financial Times” umieściły ją na liście „New Europe 100” – stu osób wyznaczających standardy innowacyjności w Europie Środkowo-Wschodniej. Sam Pregnabit został uznany za najbardziej innowacyjny produkt telemedyczny na Międzynarodowych Targach Medycznych WIHE. Potencjał firmy docenili eksperci odpowiedzialni za program akceleracyjny Orange Fab, a jej międzynarodowe ambicje pozytywnie oceniło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Źródło: spółka, #NST

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości