Akcjonariusze Qumaka zdecydowali o emisji akcji wz. z połączeniem z Euvic | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 wrz 2018, 15:22

Akcjonariusze Qumaka zdecydowali o emisji akcji wz. z połączeniem z Euvic

Akcjonariusze Qumaka zdecydowali o emisji łącznie 234,7 mln akcji serii M i N przede wszystkim w związku z połączeniem z Euvic, podała spółka w uchwałach.

Według uchwały, zdecydowano o emisji 35 mln akcji serii M w trybie subskrypcji prywatnej oraz 199 747 344 akcji serii N. Akcje serii N mają zostać objęte w zamian za wkład niepieniężny w postaci 3 568 udziałów w kapitale zakładowym spółki pod firmą Euvic. 

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał wcześniej zgodę na przejęcie przez Qumak spółki Euvic.

Na początku czerwca spółka podała, że w rezultacie planowanej transakcji, Qumak nabędzie 100% udziałów Euvic, natomiast wspólnicy Euvic obejmą akcje Qumak nowej emisji serii N. Jednocześnie, w związku z zapotrzebowaniem kapitałowym związanym z oddłużeniem spółki oraz rozwojem działalności, Qumak planuje dodatkową emisję akcji serii M w drodze subskrypcji prywatnej. Zaproponowana przez zarząd cena w transakcji nabycia 100% udziałów Euvic wynosi 220 mln zł.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

(ISBnews), #QMK

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości