Nextbike rozważy przejście na GPW z NC kiedy pojawi się 'duży' projekt | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 paź 2018, 13:29

Nextbike rozważy przejście na GPW z NC kiedy pojawi się 'duży' projekt

Nextbike rozważy przejście na GPW z NewConnect wraz z emisją akcji, kiedy na rynku pojawi się "duży" projekt, poinformował prezes Robert Lech. 

"Kiedy pojawi się duży projekt, wtedy będziemy myśleć o przejściu na GPW"

powiedział Lech na spotkaniu z dziennikarzami. 

Pytany, jakiej wielkości musiałby być to kontrakt lub potencjalna akwizycja wskazał, że na ten moment spółka nie definiuje pojęcia "duży" projekt, ale systematycznie monitoruje rynek w tym zakresie. 

Z największych nowych kontraktów wyróżnia się obecnie przygotowywany projekt metropolitalnego systemu rowerów elektrycznych dla Trójmiasta, gdzie liczba rowerów przekracza 4 tys., a wartość kontraktu szacowana jest na ok. 40 mln zł. Ruszy w listopadzie bieżącego roku. Z kolei niedługo ruszy przetarg na metropolitalny system rowerów dla Górnego Śląska i Zagłębia, gdzie również przewidziano 3-4 tys. rowerów, a wartość kontraktu to 30-50 mln zł. 

Nextbike Polska jest numerem jeden na polskim rynku miejskich systemów rowerowych pod względem liczby rowerów (80% udziału w rynku). Spółka jest operatorem systemów rowerów miejskich w kilkudziesięciu miastach i miejscowościach w Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od sierpnia 2017 r.

(ISBnews), #NXB

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości