Qumak rozpoczął przegląd opcji strategicznych celem pozyskania inwestora | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 paź 2018, 09:08

Qumak rozpoczął przegląd opcji strategicznych celem pozyskania inwestora

Qumak podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, mogących wesprzeć kontynuację działalności, w związku z niepowodzeniem transakcji polegającej na dokapitalizowaniu spółki kwotą 35 mln zł w ramach objęcia akcji serii M oraz połączeniu grup kapitałowych Qumak i Euvic, podała spółka. 

2 października spółka informowała, że wspólnicy Euvic nie obejmą akcji serii N Qumaka, w związku z czym spółka odstąpi od realizacji emisji akcji serii M i N. Euvic podtrzymywał jednak wolę współpracy.

„Przegląd opcji strategicznych ma na celu pozyskanie inwestora strategicznego zainteresowanego objęciem kontrolnego pakietu akcji spółki i wsparciem jej dalszego funkcjonowania i rozwoju"

czytamy w komunikacie.

Zarząd podkreślił, że żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej nie zostały dotychczas podjęte i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości. Zarząd nie przewiduje możliwości prowadzenia długotrwałego procesu i będzie zainteresowany sprawnym jego sfinalizowaniem z zainteresowanym inwestorem/inwestorami, podano również.

Zarząd przewiduje prowadzenie przeglądu opcji strategicznych do 11 października 2018 r. Rozważając potencjalne scenariusze opcji strategicznych, zarząd będzie działał w najlepiej pojętym interesie spółki oraz jej akcjonariuszy.

Niezależnie od rozpoczętego przeglądu opcji strategicznych zarząd weryfikuje wpływ niepowodzenia opisanej na wstępie transakcji dokapitalizowania spółki na możliwości kontynuacji działalności spółki, podsumowano.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

(ISBnews), #QMK

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości