Nestmedic opracował nową generację urządzenia Pregnabit | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 paź 2018, 10:08

Nestmedic opracował nową generację urządzenia Pregnabit

Nestmedic S.A. innowacyjna firma telemedyczna opracowała kolejną generację mobilnego KTG. Nowa wersja - Pregnabit 2.0 - przeszła pozytywnie audyt nadzoru TUV NORD i tym samym utrzymała znak CE, który jest gwarancją jakości i bezpieczeństwa produktu.

W trakcie projektów pilotażowych Nestmedic S.A. przeprowadziła badania ankietowe w Polsce i  za  granicą oraz weryfikowała plany rozwojowe z partnerami, na podstawie których została opracowana nowa generacja urządzenia KTG Pregnabit 2.0. Ankietowani zgłaszali swoje sugestie dotyczące użytkowania systemu KTG Pregnabit oraz pomysły na rozwój tego produktu. Na podstawie obserwacji bezpośrednich użytkowników innowacyjnego rozwiązania do zdalnego badania dobrostanu płodu, przeprowadzanych u kobiet w  ciąży, w istotny sposób poprawiono jakość i głośność odczytu bicia serca dziecka, wydłużono czas pracy urządzenia oraz dokonano optymalizacji kosztów produkcji.

Nowa generacja systemu KTG Pregnabit 2.0 przeszła pozytywnie coroczny audyt nadzoru sprawowany przez TUV NORD, utrzymując znak CE dla wyrobów medycznych. Nestmedic S.A. podtrzymała również certyfikację ISO 13485 - System Zarządzania Jakością dla Wyrobów Medycznych, spełniając międzynarodowe normy, których celem jest zagwarantowanie najwyższej jakości wyrobów oraz  ich  zgodność z wymaganiami prawnymi i oczekiwaniami klientów. Tym samym, urządzenie KTG Pregnabit 2.0. zostało dopuszczone do obrotu na rynkach europejskich.

„Nowa generacja urządzenia KTG Pregnabit 2.0 oraz utrzymanie certyfikatów CE i ISO 13485 potwierdzają wysoką jakość naszego innowacyjnego produktu telemedycznego. Spełniamy wymagania określone w europejskich normach dla wyrobów medycznych, skupiamy się na oczekiwaniach naszych klientów i wprowadzamy je w życie”

tłumaczy Patrycja Wizińska - Socha, prezes Nestmedic.

O spółce

Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG, przeprowadzanego u kobiet w ciąży – system Pregnabit.

Na Pregnabit składa się certyfikowane urządzenie medyczne (teleKTG) pozwalające na rzetelnie i bezpiecznie pobieranie danych medycznych za pomocą specjalistycznych sond. Jest to urządzenie wyznaczające nowoczesny trend o wysokim priorytecie diagnostycznym i profilaktycznym w opiece okołoporodowej. Wyjątkowa dokładność wyników badań oraz prostota obsługi umożliwia szerokie zastosowanie komercyjne rozwiązania Pregnabit®.

Kolejnym elementem składającym się na całość kompleksowego systemu telemedycznego Pregnabit pracujące 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, Medyczne Centrum Telemonitoringu (MCT), gdzie wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje i opisuje spływające zapisy KTG. W razie zagrożenia zdrowia i życia podejmuje przewidziane procedurami działania z wezwaniem karetki włącznie. Nieodłącznym elementem systemu Pregnabit jest platforma na której działa czyli specjalistyczne dedykowane oprogramowanie. Gromadzi ono dane przesłane przez sieć GSM z urządzeń, a następnie za pomocą zaawansowanych algorytmów, generuje wykresy i umożliwia dostęp do nich lekarzom, położnym, pacjentce i Medycznemu Centrum Telemonitoringu (MCT).

Pregnabit i jego innowacyjność zostały już wielokrotnie docenione przez ekspertów. Jego pomysłodawczyni, dr n.med. Patrycja Wizińska-Socha, otrzymała od MIT Technology Review prestiżowy tytuł Innowatora Roku 2016. Fundacja Res Publica, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Google i dziennik „Financial Times” umieściły ją na liście „New Europe 100” – stu osób wyznaczających standardy innowacyjności w Europie Środkowo-Wschodniej. Sam Pregnabit został uznany za najbardziej innowacyjny produkt telemedyczny na Międzynarodowych Targach Medycznych WIHE. Potencjał firmy docenili eksperci odpowiedzialni za program akceleracyjny Orange Fab, a jej międzynarodowe ambicje pozytywnie oceniło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Pregnabit jest także zwycięzcą prestiżowego konkursu StartUp Europe Awards w kategorii eHealth, konkursu Soczewki Focusa w kategorii Medycyna, sesji „Pitchfire Competition” na targach „Week of Health and Innovation” w Odense oraz laureatem konkursu „Wybitne Innowacje w Polskiej Ochronie Zdrowia – Złoty Skalpel 2018” organizowanego przez redakcję „Pulsu Medycyny”.

Źródło: spółka, #NST

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości