Polwax odstąpił tymczasowo od emisji akcji serii E, rozważy opcje strategiczne | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 lis 2018, 13:03

Polwax odstąpił tymczasowo od emisji akcji serii E, rozważy opcje strategiczne

Zarząd Polwaksu zdecydował o tymczasowym odstąpieniu od procedury dokonania podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii E i o rozpoczęciu przeglądu innych opcji pozyskania źródeł finansowania lub innych opcji strategicznych, wspierających rozwój działalności, podała spółka.

"Po przeprowadzeniu analizy związanej z planowaną emisją akcji zarząd doszedł do przekonania, że niekorzystna sytuacja na rynku finansowym skutkuje brakiem możliwości uplasowania na satysfakcjonującym poziomie planowanej emisji akcji"

czytamy w komunikacie.

W związku z powyższym zarząd podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu innych opcji pozyskania korzystniejszych źródeł finansowania lub innych opcji wspierających dalszy rozwój działalności spółki.

"Podczas powyższego przeglądu rozważane będą różne opcje strategiczne, w tym w szczególności: pozyskanie nowego partnera finansowego (banku lub konsorcjum banków) lub partnera strategicznego, inwestora branżowego, dokonanie transakcji o innej strukturze, jak również opcje nie obejmujące powyższych działań. Przegląd opcji ma na celu wybór optymalnego wariantu dalszego finansowania i rozwoju działalności spółki, zabezpieczenie operacyjne jej funkcjonowania w obszarze finansowym w roku 2019 oraz zabezpieczenie finansowania prowadzonej przez spółkę inwestycji - budowy instalacji odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych"

czytamy dalej.

W połowie września Polwax podał, że przyjął uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki maksymalnie o kwotę 30 mln zł w drodze emisji akcji. Planowana liczba akcji serii E była nie większa niż 4 500 000 sztuk.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 283,47 mln zł w 2017 r. 

(ISBnews), #PWX

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości