Echo Investment: otwarcie centrum handlowego Libero i zgoda rady nadzorczej na wypłatę dywidendy zaliczkowej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 lis 2018, 13:18

Echo Investment: otwarcie centrum handlowego Libero i zgoda rady nadzorczej na wypłatę dywidendy zaliczkowej

Echo Investment otrzymało pozwolenie na użytkowanie centrum handlowego Libero w Katowicach. W samo południa Echo Investment otworzyło przed gośćmi drzwi kompleksu. Budynek ma blisko 45 tys. mkw. powierzchni, na której znalazło się ponad 150 sklepów, punktów usługowych, restauracji czy kawiarni. To 150. inwestycja Echo Investment, dzięki której liczba oddanych przez firmę metrów kwadratowych powierzchni handlowej, mieszkaniowej, biurowej i hotelowej przekroczyła 1,5 mln.

„Libero to nowe miejsce przyciągające ludzi na południu Katowic, zapraszające do zakupów, spotkań i dobrej zabawy. Szacujemy, że dobrą pracę znajdzie tutaj około 1,5 tys. ludzi. Zainwestowaliśmy w ten projekt ponad 350 mln zł, a jednocześnie zadbaliśmy by była to naprawdę przyjazna część miasta, z rozbudowaną siecią dróg, która będzie w stanie obsłużyć ruch samochodowy. Echo Investment wierzy w potencjał Katowic, dlatego inwestujemy w kolejny projekt, kompleks biurowy Face 2 Face, w którym znajdzie się 47 tys. mkw. powierzchni"

mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

W Libero znalazło się miejsce dla kilku marek debiutujących na Śląsku. To między innymi pierwszy w regionie sklep eobuwie.pl czy największa w kraju Terranova w zupełnie nowej aranżacji. Libero to także nowości kulinarne – pierwsza w Katowicach restauracja Pizza Hut z tradycyjnym piecem do wypieku pizzy, Papa Diego z nowoczesną kuchnią meksykańską i pub sportowy Food&Ball, którego twarzą i współwłaścicielem jest Arkadiusz Milik. O rozrywkę gości dba już supernowoczesne kino Helios z dwiema prestiżowymi salami Helios Dream wyposażonymi w rozkładane skórzane fotele, dźwięk Dolby Atmos i obraz 4K.

Dodatkowo, wczoraj rada nadzorcza Echo Investment podpisała uchwałę wyrażającą zgodę na wypłacenie zaliczki na poczet przyszłej dywidendy za rok obrotowy 2018. Oznacza, to że spełniony został pierwszy z dwóch warunków uchwały zarządu w sprawie warunkowej wypłaty zaliczki dywidendowej z 8 listopada 2018 r. Dla przypomnienia: uchwała zakłada wypłatę 0,5 zł na akcję w terminie 19 grudnia 2018 roku.

Źródło: spółka, #ECH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości