Nestmedic z pierwszym komercyjnym kontraktem w polskiej publicznej służbie zdrowia | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 lis 2018, 16:10

Nestmedic z pierwszym komercyjnym kontraktem w polskiej publicznej służbie zdrowia

Nestmedic S.A. innowacyjna firma telemedyczna wdraża komercyjnie system Pregnabit w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. To pierwsza umowa spółki z publiczną, krajową placówką służby zdrowia. Zespół Nestmedic równolegle prowadzi rozmowy i pilotaże mobilnego KTG jeszcze w kilku szpitalach i podmiotach leczniczych w kraju.

Spółka planuje wdrożenie systemu Pregnabit w bialskim szpitalu jeszcze w tym roku. Kontrakt z  placówką poprzedził udany pilotaż, który Nestmedic przeprowadził w Białej Podlaskiej w okresie kwiecień-maj 2018 r.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej jest jednym z pięciu szpitali rangi wojewódzkiej i jednocześnie największym centrum diagnostyczno-leczniczym północnej części województwa lubelskiego. Specjalistyczną opieką lekarską obejmuje ludność regionu liczącą ok. 380 tys. mieszkańców. Tamtejszy szpital zwraca dużą uwagę na wzrost standardu opieki nad kobietami w ciąży. Placówka jest realizatorem ogólnokrajowego programu KOC – Koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży. Program zakłada wszechstronną i kompleksową opiekę nad kobietą w ciąży, w czasie porodu i 6 tygodni po urodzeniu. Jednocześnie szpital notuje istotny wzrost liczby urodzeń. W 2017 roku odbyło się w nim 1425 porodów, czyli ponad 20% więcej niż przed rokiem. System Pregnabit ma zwiększyć profilaktykę, poprzez wykrywanie zagrożeń odpowiednio wcześnie, a jednocześnie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i komfort ciężarnych kobiet.

„Kontrakt w Białej Podlaskiej cieszy nas szczególnie, pokazuje, że nasze nowatorskie rozwiązanie wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnej służby zdrowia. Personel i pacjentki są bardzo dobrego zdania o systemie Pregnabit, który testowaliśmy w pierwszej połowie tego roku. Pozytywne wyniki pilotażu zadecydowały o wdrożeniu systemu na stałe. Liczymy, że po pierwszych wdrożeniach możemy rozszerzyć współpracę z WSS w Białej Podlaskiej. Równoległe prowadzimy kolejne rozmowy z innymi placówkami, które mogą zaowocować następnymi kontraktami na przełomie 2018 i 2019 roku i przełożyć się pozytywnie na wolumen wykonywanych badań w Polsce. Tylko w tym roku na urządzeniach Nestmedic partnerzy przeprowadzili w kraju blisko 2000 badań"

zapowiada Patrycja Wizińska Socha, prezes Nestmedic.

O spółce

Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG, przeprowadzanego u kobiet w ciąży – system Pregnabit.

Na Pregnabit składa się certyfikowane urządzenie medyczne (teleKTG) pozwalające na rzetelnie i bezpiecznie pobieranie danych medycznych za pomocą specjalistycznych sond. Jest to urządzenie wyznaczające nowoczesny trend o wysokim priorytecie diagnostycznym i profilaktycznym w opiece okołoporodowej. Wyjątkowa dokładność wyników badań oraz prostota obsługi umożliwia szerokie zastosowanie komercyjne rozwiązania Pregnabit®.

Kolejnym elementem składającym się na całość kompleksowego systemu telemedycznego Pregnabit pracujące 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, Medyczne Centrum Telemonitoringu, gdzie wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje i opisuje spływające zapisy KTG. W razie zagrożenia zdrowia i życia podejmuje przewidziane procedurami działania z wezwaniem karetki włącznie. Nieodłącznym elementem systemu Pregnabit jest platforma na której działa czyli specjalistyczne dedykowane oprogramowanie. Gromadzi ono dane przesłane przez sieć GSM z urządzeń, a następnie za pomocą zaawansowanych algorytmów, generuje wykresy i umożliwia dostęp do nich lekarzom, położnym, pacjentce i Medycznemu Centrum Telemonitoringu.

Pregnabit i jego innowacyjność zostały już wielokrotnie docenione przez ekspertów. Jego pomysłodawczyni, dr n.med. Patrycja Wizińska-Socha, otrzymała od MIT Technology Review prestiżowy tytuł Innowatora Roku 2016. Fundacja Res Publica, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Google i dziennik „Financial Times” umieściły ją na liście „New Europe 100” – stu osób wyznaczających standardy innowacyjności w Europie Środkowo-Wschodniej. Sam Pregnabit został uznany za najbardziej innowacyjny produkt telemedyczny na Międzynarodowych Targach Medycznych WIHE. Potencjał firmy docenili eksperci odpowiedzialni za program akceleracyjny Orange Fab, a jej międzynarodowe ambicje pozytywnie oceniło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Pregnabit jest także zwycięzcą prestiżowego konkursu StartUp Europe Awards w kategorii eHealth, konkursu Soczewki Focusa w kategorii Medycyna, sesji „Pitchfire Competition” na targach „Week of Health and Innovation” w Odense oraz laureatem konkursu „Wybitne Innowacje w Polskiej Ochronie Zdrowia – Złoty Skalpel 2018” organizowanego przez redakcję „Pulsu Medycyny”.

Źródło: spółka, #NST

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości