Nestmedic trzykrotnie zwiększył liczbę przeprowadzonych badań | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 gru 2018, 10:48

Nestmedic trzykrotnie zwiększył liczbę przeprowadzonych badań

Nestmedic S.A. innowacyjna firma telemedyczna w 2018 roku przeprowadziła w Polsce 2059 badań, prawie trzykrotnie więcej niż w 2017 roku i w sumie 109 badań za granicą. Spółka w tym czasie podpisała dwie międzynarodowe umowy na dystrybucję systemu Pregnabit i pierwszą komercyjną umowę z polskim szpitalem publicznym.

W 2018 roku liczba przeprowadzonych badań mobilnym KTG Pregnabit zwiększyła się prawie trzykrotnie, w porównaniu do 715 badań przeprowadzonych w 2017 roku. Spółka w br. rozpoczęła również badania mobilnym KTG za granicą (109 badań) czego rezultatem są m.in. podpisane dwie umowy na dystrybucję KTG Pregnabit do Finlandii i Nigerii. Oba rynki są bardzo perspektywiczne. ‑ Cieszy nas bardzo rosnąca liczba badań przeprowadzanych naszym telemedycznym KTG. Od początku funkcjonowania KTG Pregnabit na rynku udało się przeprowadzić aż 2800 badań - komentuje Patrycja Wizińska – Socha, Prezes Nestmedic.

Nestmedic planuje dalszą ekspansję zagraniczną i w 2019 roku Spółka będzie skupiała się głównie na rynku Unii Europejskiej oraz komercjalizacji już trwających rozmów z poszczególnymi dystrybutorami. – W przyszłym roku spodziewamy się pierwszych komercyjnych umów w krajach Unii Europejskiej. Mamy nadzieję, że wśród nich będzie przede wszystkim Finlandia ale i Irlandia, Włochy, Portugalia, Litwa, Czechy i Grecja. Widzimy także duży potencjał w krajach afrykańskich czy arabskich. – wymienia Patrycja Wizińska – Socha, Prezes Nestmedic.

Kraj na którym w przyszłym roku chce zaistnieć Nestmedic wraz ze swoim mobilnym KTG poza Europą to w pierwszej kolejności Stany Zjednoczone. – Rozpoczęliśmy formalne działania umożliwiające nam wejście na amerykański rynek. Podpisaliśmy umowę z firmą konsultingową, która ma nam pomóc przygotować niezbędną dokumentację umożliwiającą uzyskanie zezwolenia na rozpoczęcie dystrybucji naszego mobilnego KTG Pregnabit na rynku amerykańskim. W 2019 roku planujemy zakończyć procedury i uzyskać zezwolenia - komentuje Patrycja Wizińska – Socha, Prezes Nestmedic.

Dodatkowo Spółka zamierza aktywnie wdrażać mobilne KTG Pregnabit na rynek nigeryjski zgodnie z niedawno podpisaną umową z tamtejszym dystrybutorem. W ramach realizacji umowy w 2019 roku na tamtejszy rynek ma trafić około 295 urządzeń służących do przeprowadzania badań KTG w warunkach domowych, a Nestmedic może udzielić ok. 1105 miesięcznych licencji na korzystanie z systemu Pregnabit.

O Spółce:

Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG, przeprowadzanego u kobiet w ciąży – system Pregnabit.

Na Pregnabit składa się certyfikowane urządzenie medyczne (teleKTG) pozwalające na rzetelne i bezpieczne pobieranie danych medycznych za pomocą specjalistycznych sond. Jest to urządzenie wyznaczające nowoczesny trend o wysokim priorytecie diagnostycznym i profilaktycznym w opiece okołoporodowej. Wyjątkowa dokładność wyników badań oraz prostota obsługi umożliwia szerokie zastosowanie komercyjne rozwiązania Pregnabit®.

Kolejnym elementem składającym się na całość kompleksowego systemu telemedycznego Pregnabit jest pracujące 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, Medyczne Centrum Telemonitoringu, gdzie wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje i opisuje spływające zapisy KTG. W razie zagrożenia zdrowia i życia podejmuje przewidziane procedurami działania z wezwaniem karetki włącznie. Nieodłącznym elementem systemu Pregnabit jest platforma na której działa system czyli specjalistyczne dedykowane oprogramowanie. Gromadzi ono dane przesłane przez sieć GSM z urządzeń, a następnie za pomocą zaawansowanych algorytmów, generuje wykresy i umożliwia dostęp do nich lekarzom, położnym, pacjentce i Medycznemu Centrum Telemonitoringu.

Pregnabit i jego innowacyjność zostały już wielokrotnie docenione przez ekspertów. Jego pomysłodawczyni, dr n.med. Patrycja Wizińska-Socha, otrzymała od MIT Technology Review prestiżowy tytuł Innowatora Roku 2016. Fundacja Res Publica, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Google i dziennik „Financial Times” umieściły ją na liście „New Europe 100” – stu osób wyznaczających standardy innowacyjności w Europie Środkowo-Wschodniej. Sam Pregnabit został uznany za najbardziej innowacyjny produkt telemedyczny na Międzynarodowych Targach Medycznych WIHE. Potencjał firmy docenili eksperci odpowiedzialni za program akceleracyjny Orange Fab, a jej międzynarodowe ambicje pozytywnie oceniło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Pregnabit jest także zwycięzcą prestiżowego konkursu StartUp Europe Awards w kategorii eHealth, konkursu Soczewki Focusa w kategorii Medycyna, sesji „Pitchfire Competition” na targach „Week of Health and Innovation” w Odense oraz laureatem konkursu „Wybitne Innowacje w Polskiej Ochronie Zdrowia – Złoty Skalpel 2018” organizowanego przez redakcję „Pulsu Medycyny”.

Źródło: Spółka, #NST

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości