CDRL wyemitował obligacje serii B o wartości 8,9 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 gru 2018, 08:41

CDRL wyemitował obligacje serii B o wartości 8,9 mln zł

CDRL wyemitował trzyletnie zdematerializowanych obligacje na okaziciela serii B o wartości 8 900 000 zł, podała spółka. Środki uzyskane z emisji zostaną przeznaczone na finansowanie działalności bieżącej, w tym na zwiększenie kapitału obrotowego.

"Oprocentowanie obligacji jest zmienne, ustalane w oparciu o stopę procentową WIBOR dla depozytów sześciomiesięcznych powiększonych o marżę w wysokości 3,5%. Odsetki płatne będą w okresach sześciomiesięcznych. Obligacje nie są zabezpieczone. [...] Cena emisyjna obligacji była równa ich wartości nominalnej" - czytamy w komunikacie.

Obligacje zostały zarejestrowane w depozycie prowadzonym przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz wprowadzone do obrotu w alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie lub BondSpot.

"Środki uzyskane z emisji zostaną przeznaczone na finansowanie działalności bieżącej, w tym na zwiększenie kapitału obrotowego" - podano również.

23 listopada CDRL podjął uchwałę w sprawie ustanowienia programu emisji obligacji do kwoty 40 mln zł. Celem programu miała być dywersyfikacja źródeł finansowania oraz optymalizacja kosztów działalności.

CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo, która jest znana na czterech kontynentach, w tym m.in. w takich krajach, jak Chiny, Brazylia czy Arabia Saudyjska. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 r.

(ISBnews), #CDL

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości