Nextbike Polska i Benefit Systems kontynuują współpracę | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 sty 2019, 14:31

Nextbike Polska i Benefit Systems kontynuują współpracę

  • przez kolejne 3 lata użytkownicy „kart sportowych” oferowanych przez Benefit Systems będą mogli korzystać z rowerów miejskich na preferencyjnych warunkach
  • dzięki zawartej umowie Benefit Systems będzie mógł oferować wszystkim swoim klientom dostęp do ogólnopolskiego systemu rowerów miejskich, który w 2019 roku obejmie co najmniej 23 tys. rowerów, czyli prawie 4 razy więcej niż na moment rozpoczęcia współpracy pomiędzy firmami w 2016 roku
  • wartość umowy to minimum 9 mln PLN netto

Nextbike Polska S.A., lider w dostarczaniu i prowadzeniu samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich w Polsce, podpisał z Benefit Systems 3-letnią umowę o współpracy. Jej wartość to minimum 9 mln PLN netto. To kontynuacja dotychczasowej udanej współpracy pomiędzy spółkami – umowa obowiązywać będzie do końca 2021 roku.

Benefit Systems S.A. od kilkunastu lat wspiera aktywny i zdrowy styl życia pracowników firm i instytucji, motywuje ich do aktywności fizycznej. W okresie kolejnych 3 lat posiadacze kart MultiSport będą mogli w ramach akcji promocyjnej korzystać na preferencyjnych warunkach z rowerów miejskich spółek z grupy kapitałowej Nextbike Polska. W praktyce w zdecydowanej większości przypadków użytkownik karty sportowej, który zarejestruje się w systemie, będzie mógł raz dziennie wypożyczać rower przez 60 minut, bez dodatkowych opłat. Benefit Systems jest ważnym graczem na rynku świadczeń pozapłacowych w Polsce – zasięg programu kart Multisport stale rośnie (obecnie korzysta z niego ponad 13 tys. firm i instytucji oraz ponad 900 tys. użytkowników kart, które są honorowane w ponad 4000 obiektów sportowych w 650 miastach w Polsce). Rośnie również skala działalności Nextbike Polska, będącego liderem rynku samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich – w 2019 roku spółka będzie dysponować flotą co najmniej 23 tys. rowerów.

„Pomysł włączenia roweru miejskiego, z którego z roku na rok korzysta coraz więcej użytkowników, do oferty programu kart sportowych Benefit Systems był skutecznie realizowany od roku 2016. Gdy startowaliśmy z tym wspólnym projektem, nasza flota liczyła około 6 tys. rowerów, natomiast na początku sezonu 2019 będzie ich już ponad 23 tys. Bardzo cieszymy się z tego, że będziemy kontynuować współpracę z Benefit Systems w kolejnych latach. W związku ze stałą rozbudową floty przez Nextbike Polska oraz możliwością korzystania z rowerów przez większą część roku opcja ta staje się coraz bardziej atrakcyjną formą uzupełnienia transportu i aktywnego spędzenia czasu. Dla Nextbike Polska priorytetem na kolejne lata jest intensyfikacja tego typu współpracy z partnerami z sektora prywatnego i widzimy w tym zakresie spory potencjał, który nadal chcemy rozwijać i wykorzystywać. - mówi Robert Lech, Prezes Zarządu Nextbike Polska S.A.

„Naszym celem jest stałe poszerzanie i uatrakcyjnianie oferty Benefit Systems dla użytkowników kart MultiSport. Rowery miejskie od dwóch lat stanowią dobre uzupełnienie aktywności dostępnych w obiektach sportowych. Dzięki współpracy z Nextbike Polska zapewniamy użytkownikom naszych kart możliwość korzystania ze zróżnicowanych form aktywności fizycznej przez cały rok. W ten sposób wspieramy również ideę korzystania ze zrównoważonego transportu oraz promujemy ekonomię współdzielenia i dbałość o środowisko naturalne” – powiedział Adam Radzki, członek Zarządu Benefit Systems S.A.

O spółce:

Nextbike Polska jest niekwestionowanym numerem jeden na polskim rynku miejskich systemów rowerowych pod względem liczby rowerów z ponad 80% udziałem rynkowym. Nextbike Polska w 2019 roku dysponować będzie flotą co najmniej 23 tys. rowerów w kilkudziesięciu miastach, będąc operatorem systemów rowerów miejskich w m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. W 2018 roku Nextbike Polska wdrożył pierwszy system rowerowy za granicą – w fińskim mieście Turku. Nextbike jest jedną z pierwszych firm w Polsce wpisujących się ogólnoświatowy trend gospodarki współdzielenia „sharing economy” / „nie musisz posiadać, żeby korzystać”). Infrastruktura i usługa dostarczana przez spółkę pomaga zrównoważyć transport publiczny w polskich miastach i wspierać je w rozwiązywaniu problemów z korkami, hałasem i zanieczyszczeniem powietrza.

Nextbike Polska należy do portfela LARQ S.A. (giełdowy podmiot bezpośrednio oraz poprzez LARQ Growth Fund I FIZ kontroluje 67,8% akcji, 17,9% należy do niemieckiego partnera Nextbike GmbH a 14,3% - do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych).

Źródło: Spółka, #NXB

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości