Nestmedic rozpoczął testy urządzenia Pregnabit w Izraelu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 sty 2019, 11:01

Nestmedic rozpoczął testy urządzenia Pregnabit w Izraelu

Nestmedic S.A. prowadzi rozmowy handlowe na kolejnym rynku zagranicznym. Jest nim Izrael. To  spójne z realizowaną przez Spółkę strategią ilościowego wzrostu rynków oraz ich dywersyfikacją.

W styczniu br. rozpoczęto testy urządzeń teleKTG Pregnabit z potencjalnym partnerem w Izraelu. Będą  trwały dwa miesiące. Poprzedzone zostały spotkaniami z ekspertami medycznymi w dwóch klinikach oraz szpitalu w Tel Avivie. Równolegle lokalny partner prowadzi intensywne działania mające na celu zainteresowanie systemem Pregnabit czterech funduszy ubezpieczeń zdrowotnych, operujących na rynku izraelskim oraz znalezienie efektywnego sposobu wpisania teleKTG Pregnabit w  system opieki nad ciężarną w Izraelu. Jednocześnie uzgadniane są warunki współpracy z lokalnym partnerem, obejmujące wypracowanie modelu współpracy, zakresów umów oraz sprzedażowych ilości urządzeń.

Izrael posiada jeden z najlepszych na świecie systemów opieki zdrowotnej. Rząd tego kraju deklaruje, że  ma  ambicje stać się światowym liderem w dziedzinie opieki zdrowotnej. Stąd ogromna otwartość na nowe technologie w opiece nad pacjentem. W Izraelu współczynnik dzietności w 2018 roku wyniósł 2,95, a rocznie rodzi się tam 170 tys. dzieci. Wiąże się to z dużym zainteresowaniem nowoczesną opieką nad  ciężarną pacjentką.

„Izrael jest bardzo otwarty na innowacje pozwalające na podwyższanie standardu opieki okołoporodowej. To jednocześnie państwo znane jako jedno z największych zagłębi start-upowych na  świecie oraz powstawania nowych technologii. Wierzymy, że znajdziemy tam także biznesową przestrzeń dla naszej technologii, czyli systemu Pregnabit, tym bardziej, że współpracujemy z  partnerem o dużym doświadczeniu we wprowadzaniu na rynek innowacyjnych rozwiązań medycznych” podkreśla Patrycja Wizińska – Socha, Prezes Nestmedic S.A.

Obecnie Nestmedic S.A. prowadzi negocjacje z partnerami z około 20. rynków zagranicznych, w  tym  m.in. z Irlandii, Portugalii, Włoch, Danii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, USA i Hiszpanii.

O Spółce:

Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i  dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG, przeprowadzanego u kobiet w ciąży – system Pregnabit.

Źródło: Spółka, #NST

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości