Spółka z grupy Nestmedic S.A. podpisała kolejną umowę sprzedaży systemu Pregnabit  ze szpitalem w Polsce | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 lut 2019, 10:03

Spółka z grupy Nestmedic S.A. podpisała kolejną umowę sprzedaży systemu Pregnabit  ze szpitalem w Polsce

Medyczne Centrum Telemonitoringu Sp. z o.o., z grupy Nestmedic S.A., rozpoczęło współpracę komercyjną z kolejną publiczną placówką w Polsce. Jest nią Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. W. Starzewskiego - Szpital Miejski w Zabrzu, która po zakończonych testach systemu Pregnabit wprowadza go do oferty usług medycznych. To druga umowa sprzedaży ze szpitalem publicznym w Polsce.

Podpisanie umowy zakupu systemu Pregnabit przez Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. W. Starzewskiego - Szpital Miejski w Zabrzu poprzedził kilkutygodniowy pilotaż. Rezultatem jest zakup urządzeń teleKTG Pregnabit oraz świadczenie usługi analizy zapisów KTG przez Medyczne Centrum Telemonitoringu, spółkę zależną od Nestmedic S.A. Potwierdza to zainteresowanie placówek medycznych rozwiązaniem oferowanym przez Nestmedic S.A. oraz stopniowy wzrost usług telemedycznych w naszym kraju.

- Słowo innowacyjność to słowo, które definiuje cały projekt dotyczący opieki prenatalnej nad kobietą w ciąży poprzez rozwiązanie telemedyczne Pregnabit, które zastosowała firma Nestmedic. Daje to możliwość ciągłości opieki już poza oddziałem, zarówno w ciąży fizjologicznej, jak i w ciąży powikłanej. To na pewno rozwiązanie nowatorskie, które daje poczucie bezpieczeństwa pacjentce, poprzez możliwość wykonania, co najmniej raz dziennie, kontrolnego badania KTG, oceniającego aktualny stan płodu, jak i czynność skurczową macicy. Jest to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań telemedycznych w Polsce oraz w Europie. W momencie kiedy mamy do czynienia z nieprawidłowym zapisem kardiotokograficznym, pacjentka otrzymuje informację drogą SMS lub telefoniczną o konieczności natychmiastowego zgłoszenia się do szpitala. To bardzo dobrze, że jest to innowacyjny produkt polski, oparty na wiedzy i kapitale polskim. Tego typu rozwiązania powinny być bardzo mocno wspierane. Oczywiście marzeniem byłoby gdyby wszystkie oddziały, przynajmniej na terenie województwa śląskiego, ale także całej Polski, mogłyby poprzez ten system poszerzyć opiekę nad ciężarną. Idealnym byłoby gdyby te badania były w pełnym stopniu refundowane przez NFZ, jako ciągłość opieki nad pacjentką w ciąży. Może to jest kwestia przyszłości i dalszego rozwoju telemedycny w Polsce. Myślę, że dalsze plany rozbudowy systemu platformy telemedycznej Pregnabit polegające na oznaczaniu podstawowych parametrów, takich jak ciśnienie krwi u kobiet w ciąży, niezależnie od znaczenia badania kardiotokograficznego, to bardzo ważna informacja nie tylko dla położników pracujących w warunkach szpitalnych i ambulatoryjnych, ale przede wszystkim dla pacjentek. - powiedział dr n. med. MBA Exec. Mariusz Kazimierz Wójtowicz, Prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu sp. z o.o.

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. W. Starzewskiego - Szpital Miejski w Zabrzu jest ważnym centrum diagnostyczno-leczniczym na terenie województwa śląskiego. Liczba hospitalizowanych pacjentów w roku 2018 wyniosła ponad 15 tys., w tym samym roku przyjęto 2140 porodów. Kapituła Programu "Dobre Bo Polskie" przyznała jednostce "Certyfikat Szpitala Przyjaznego Pacjentom". Kapituła wyróżnia certyfikatem szpitale, które wykonują świadczenia szpitalne wysokiej jakości i kreują pozytywne relacje na linii placówka służby zdrowia - pacjent. Centrum Zdrowia Kobiety
i Dziecka im. Prof. W. Starzewskiego zostało wyróżnione Dyplomem Lider roku 2016 w ochronie zdrowia w kategorii innowacyjny szpital.

– Kontrakt ze szpitalem w Zabrzu utwierdza nas w przekonaniu, że system Pregnabit adresuje potrzeby współczesnej ochrony zdrowia. To nasze drugie komercyjne wprowadzenie w renomowanym i dynamicznie rozwijającym się szpitalu. Liczymy, że będą kolejne. – twierdzi Patrycja Wizińska-Socha, Prezes Nestmedic S.A.

Dla grupy Nestmedic to drugi ważny kontrakt z publiczną placówką medyczną. Pod koniec listopada 2018 roku Spółka podpisała umowę o współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.

O Nestmedic:

Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i  dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG, przeprowadzanego u kobiet w ciąży – system Pregnabit. Na system składa się certyfikowane urządzenie medyczne (teleKTG), pozwalające na rzetelne i bezpieczne pobieranie danych medycznych za pomocą specjalistycznych sond. Wyjątkowa dokładność wyników badań oraz  prostota obsługi umożliwia szerokie zastosowanie rozwiązania. Kolejnym elementem systemu Pregnabit jest pracujące 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, Medyczne Centrum Telemonitoringu, gdzie wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje i opisuje spływające zapisy KTG. W razie zagrożenia zdrowia i życia podejmuje przewidziane procedurami działania, z wezwaniem karetki włącznie. Nieodłącznym elementem systemu jest platforma, na której działa dedykowane oprogramowanie. Gromadzi ono dane przesłane przez sieć GSM z urządzeń, a następnie, za pomocą zaawansowanych algorytmów, generuje wykresy i umożliwia dostęp do nich lekarzom, położnym, pacjentce i Medycznemu Centrum Telemonitoringu.

Pregnabit i jego innowacyjność zostały już wielokrotnie docenione przez ekspertów. Jego  pomysłodawczyni, dr n.med. Patrycja Wizińska-Socha, otrzymała od MIT Technology Review prestiżowy tytuł Innowatora Roku 2016. Fundacja Res Publica, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Google i dziennik „Financial Times” umieściły ją na liście „New Europe 100” – stu osób wyznaczających standardy innowacyjności w Europie Środkowo-Wschodniej. Sam Pregnabit został uznany za najbardziej innowacyjny produkt telemedyczny na Międzynarodowych Targach Medycznych WIHE. Potencjał firmy docenili eksperci odpowiedzialni za program akceleracyjny Orange Fab, a jej międzynarodowe ambicje pozytywnie oceniło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Pregnabit jest  także zwycięzcą prestiżowego konkursu StartUp Europe Awards w kategorii eHealth, konkursu Soczewki Focusa w kategorii Medycyna, sesji „Pitchfire Competition” na targach „Week of Health and Innovation” w Danii oraz laureatem konkursu „Wybitne Innowacje w Polskiej Ochronie Zdrowia – Złoty Skalpel 2018” organizowanego przez redakcję „Pulsu Medycyny”.

Źródło: Spółka, #NST

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości