Boruta-Zachem chce pozyskać ok. 5 mln zł z emisji do 25 mln akcji serii D bez pp | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 mar 2019, 13:37

Boruta-Zachem chce pozyskać ok. 5 mln zł z emisji do 25 mln akcji serii D bez pp

Boruta-Zachem chce pozyskać z emisji akcji serii D ok. 5 mln zł, które zamierza przeznaczyć m.in. na poprawę płynności oraz wkład własny inwestycji w centrum B+R spółki zależnej, poinformował ISBnews wiceprezes Marcin Pawlikowski.

Akcjonariusze spółki podczas NWZA, zaplanowanego na 7 marca podejmą decyzję w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję do 25 mln akcji serii D o wartości nominalnej 0,1 zł każda, w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz wprowadzenia akcji serii D do obrotu na rynku NewConnect.

"Chcielibyśmy pozyskać z tej emisji ok. 5 mln zł. Środki z emisji planujemy przeznaczyć na poprawę płynności, kapitał obrotowy, a także częściowo na wkład własny inwestycji w budowę centrum badawczo-rozwojowego spółki zależnej Laboratorium Naturella" - powiedział w rozmowie z ISBnews Pawlikowski.

Na budowę centrum B+R spółka pozyskała unijny grant w wysokości 5,5 mln zł, a całość inwestycji ma kosztować ok. 10 mln zł. "Planujemy, że budowa centrum ruszy w lipcu tego roku i potrwa około 12 miesięcy" - dodał Pawlikowski.

Zastrzegł, że podwyższenie kapitału spółki nie ma związku z planem przeniesienia się Boruty-Zachem z rynku NewConnect na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

"To nie jest dla nas obecnie priorytet, ważniejsze jest zwiększenie skali działalności firmy. Nie wykluczam natomiast, że wystąpimy do PARP o grant związany z przeniesieniem na rynek główny" - powiedział ISBnews Pawlikowski.

Boruta-Zachem jest firmą produkcyjną, działającą w branży chemicznej, skupioną w trzech głównych obszarach: produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów wykorzystywanych w branży chemicznej i kosmetycznej oraz badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań chemicznych. Od 2014 r. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

(ISBnews), #BRU

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości