Spółka Falcon Games podpisała umowę na kolejną preprodukcję | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 lip 2019, 15:21

Spółka Falcon Games podpisała umowę na kolejną preprodukcję

Falcon Games SA, notowana na NewConnect spółka z branży gier podpisała kolejną umowę inwestycyjną na grę Tales of Tomorrow: Experiment. Za preprodukcję tytułu odpowie spółka Duality SA, która przygotuje tytuł w wersji na komputery stacjonarne. W przypadku pozytywnego odbioru przez graczy, tytuł zostanie wdrożony do produkcji, a za jego wydanie odpowie Ultimate Games.

- Podpisaliśmy kolejną umowę inwestycyjną, która jest potwierdzeniem skutecznej realizacji naszej strategii. Cieszę się, że rozwijamy spółkę zgodnie z planem i możemy pokazywać akcjonariuszom wymierne efekty naszej pracy. W czerwcu została wydana pierwsza gira z naszego portfolio. Czekamy na kolejne premiery, które mam nadzieję okażą się sukcesem komercyjnym i przełożą się na wysokie przychody dla studia – informuje Marcin Kostrzewa, prezes Falcon Games SA.

Tales of Tomorrow: Experiment to pierwszoosobowa gra logiczna, w której gracz znajdujący się na stacji kosmicznej jest więźniem sztucznej inteligencji. Musi wykonywać zlecone przez nią polecenia by nie zostać zabitym. Celem gracza jest ucieczka z niewoli. Im lepiej i szybciej wykonuje zlecone zadania tym więcej dostaje wolnego czasu, który może poświęcić na szukanie wskazówek pomagających dezaktywować system.

Duality Games to warszawskie studio gamingowe, złożone z weteranów branży, którzy rozpoczęli działalności w 2017 roku. Głównym projektem studia jest gra Unholy, połączenie horroru i skradanki. Zespół Duality to ludzie z wieloletnim doświadczeniem w branży, którzy wiedzą, jak tworzyć gry, by trafić w gusta użytkowników na całym świecie. Wierzymy, że doskonale poradzą sobie z preprodukcją Tales of Tomorrow: Experiment, co przełoży się na jej bardzo dobrą sprzedaż – komentuje Marcin Kostrzewa. Głównym akcjonariuszem Duality jest PlayWay SA.

W kwietniu spółka Falcon Games (dawniej EastSideCapital) zmieniła nazwę i ogłosiła nową strategię, w której zapowiedziała zmianę profilu działalności. Studio koncentruje się na współprodukcji i produkcji gier dedykowanych komputerom stacjonarnym oraz działalności w branży wydawniczej. Od dzisiaj, 24 lipca spółka jest już oficjalnie notowana pod skróconą nazwą FALCON i oznaczeniem FLG.

21 czerwca swoją premierę na platformę Nintendo Switch miała gra Scrap. To platformówka czerpiącą inspirację z najbardziej znanych i rozpoznawalnych klasyków gatunku z lat 80-tych i 90-tych.

O Spółce:

Falcon Games SA (dawniej EastSideCapital SA) rozpoczęła działalność w branży gier komputerowych w kwietniu 2019 roku. Strategia spółki zakłada wydawanie, produkcję i dystrybucję wysokomarżowych gier o niskim i średnim budżecie. W początkowej fazie działalności Falcon Games skoncentruje swoje działania na publikacji tytułów zewnętrznych studiów. Spółka będzie sprzedawać gry na terenie całego świata w modelu dystrybucji cyfrowej, głównie za pośrednictwem platformy Steam, jednocześnie nie wyklucza wejścia na kolejne platformy. W kolejnych miesiącach studio planuje stworzyć zespół deweloperski, odpowiedzialny za produkcję własnych tytułów. Głównym celem działalności spółki jest zdobycie znaczącej pozycji w segmencie gier wideo.

Źródło: Spółka, #FLG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości