Nextbike Polska: zakończenie współpracy NB Tricity i OMGGS | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 paź 2019, 14:15

Nextbike Polska: zakończenie współpracy NB Tricity i OMGGS

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot odstąpił od umowy dotyczącej obsługi projektu Mevo zawartej z NB Tricity, spółką zależną Nextbike Polska. Ta sytuacja nie ma wpływu na bieżącą działalność Nextbike Polska, obsługę innych systemów i użytkowników w samorządach w całej Polsce.

– Zakończenie współpracy z OMGGS było jednym z branych przez nas pod uwagę scenariuszy. Obecnie przygotowujemy wniosek o ogłoszeniu upadłości spółki NB Tricity. Jednocześnie kontynuujemy obsługę pozostałych klientów – powiedział Paweł Orłowski prezes Zarządu Nextbike Polska.

NB Tricity to spółka celowa w 100% zależna od Nextbike Polska o kapitale zakładowym 5 tys. zł. Jedynym projektem realizowanym przez NB Tricity był projekt roweru metropolitalnego Mevo. Zgodnie z umową z OMGGS, tytułem należytego jej wykonania, NB Tricity zabezpieczyła Stowarzyszenie
w postaci bezwarunkowej i nieodwołalnej gwarancji bankowej, udzielonej przez Alior Bank do maksymalnej wysokości 4 027 290 zł. Powyższa gwarancja bankowa została wystawiona w ramach zawartej z Nextbike Polska umowy o limit na gwarancję. – Jest to obecnie jedyne obciążenie Nextbike z tytułu realizacji przez NB Tricity umowy z OMGGS – podkreśla Paweł Orłowski.

Nextbike Polska obsługuje 44 systemy w całym kraju (wraz z Mevo było to 45) w 57 miastach i gminach (z Mevo było to 71 samorządów). Dodatkowo jest operatorem systemów w fińskich miastach: Turku i Oulu.

W 2019 roku w stacjach rowerów miejskich obsługiwanych przez Nextbike Polska dokonano 11,5 mln wypożyczeń (z użytkownikami systemu Mevo było to 13,8 mln).

O spółce:

Nextbike Polska jest liderem w dostarczaniu i prowadzeniu samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich. Działa w Polsce od 2011 r. i w Finlandii od 2018 r. Oferuje kompleksowe rozwiązania uzupełnienia tradycyjnych środków komunikacji publicznej na pierwszych i ostatnich kilometrach podróży. Nextbike Polska współpracuje z samorządami i partnerami biznesowymi tworząc i rozbudowując największe i najpopularniejsze systemy rowerowe w Polsce. Do rowerów Nextbike w kilkudziesięciu miastach w Polsce dostęp ma już ponad 8 milionów osób. Rowery Nextbike można wypożyczać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, płacąc za wypożyczenie według lokalnych taryf. Nextbike Polska S.A. od sierpnia 2017 roku jest spółką notowaną na rynku NewConnect na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW)

Źródło: Spółka, #NXB

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości