ML System pozytywnie ocenia dwa miesiące funkcjonowania programu „Mój prąd” | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 paź 2019, 13:26

ML System pozytywnie ocenia dwa miesiące funkcjonowania programu „Mój prąd”

Ministerstwo Energii po blisko dwóch miesiącach funkcjonowania programu „Mój prąd” pozytywnie oceniło i zaakceptowało 3 747 wniosków o dofinansowanie w jego ramach. Łączna wartość wsparcia dla tych wniosków to niemal 18,5 mln zł. Całkowita, zainstalowana w ten sposób moc to 21 009,65 kW. Z kolei Instytut Energetyki Odnawialnej wskazuje, że moc w koncesjonowanych instalacjach PV podwoiła się w stosunku do 2018 r. i wynosi aktualnie 316 MW. Korzystne trendy rynkowe wspierają sprzedaż ML System do klientów indywidualnych.

- Po miesiącach marazmu doświadczamy rozkwitu branży fotowoltaicznej w Polsce. Obserwujemy stały wzrost zapytań klientów indywidualnych o ofertę ML System w ramach programu „Mój prąd”. W związku z dużym popytem na naszą fotowoltaikę uruchomiliśmy dedykowane programowi zespoły handlowe i call-center. Liczymy, że korzystne trendy rynkowe utrzymają się w kolejnych miesiącach - komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Dotychczas ML System zamontował panele fotowoltaiczne na dachach ponad 4 000 domów. Łączna, zainstalowana w ten sposób moc to ponad 12 MW, co pozwala generować 7 mln zł oszczędności rocznie.

Budżet rządowego programu „Mój prąd” ma wynieść 1 mld zł, a pojedynczy prosument może ubiegać się o dofinansowanie do 5 tys. zł. Przy zakładanej cenie instalacji rzędu 20 tys. zł spółka określa potencjał rynku na 4 mld zł.

W ramach rozwoju sprzedaży w kanale B2C ML System uruchomił dedykowaną stronę internetową: https://mojprad.mlsystem.pl/. Klienci zainteresowani dotacją z programu „Mój prąd” znajdą tam niezbędne informacje dotyczące zarówno samej inicjatywy rządowej,
jak i oferty ML System.

O Spółce:

ML System S.A. to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m kw. ML System na koniec I półrocza 2019 r. zatrudniał 152 osoby, w tym 25 osób to kadra R&D. Firma ML System posiada ochronę na 16 zgłoszeń patentowych w tym dziewięć patentów już jest przyznanych.

Źródło: Spółka, #MLS

Zobacz także: ML System SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości