Ipopema Securities obniża rekomendację Pekabeksu do "sprzedaj" | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 kwi 2020, 11:41

Ipopema Securities obniża rekomendację Pekabeksu do "sprzedaj"

Analitycy Ipopema Securities w raporcie z 6 kwietnia obniżyli rekomendację dla Pekabeksu do "sprzedaj" z "trzymaj" poprzednio. Cenę docelową akcji spółki obniżono do 6 zł z 9,27 zł.

Raport wydano przy kursie 6,98 zł.

W ocenie autora raportu, Roberta Maja, na zawirowania związane z epidemią koronawirusa bardziej odporne są firmy budowlane, które operują na rynku długoterminowych zamówień infrastrukturalnych, finansowanych przez rząd czy Unię Europejska. Pekabex natomiast - jak zauważa analityk - działa przede wszystkim na rynku krótko- i średnioterminowych kontraktów, zamawianych w większości przez sektor prywatny.

"Na koniec trzeciego kwartału 2019 (ostatnie zaraportowane dane) firma miała 648 mln zł kontraktów w portfelu, z czego tylko 340 mln zł na rok 2020. Sądzimy, że w obecnym warunkach makroekonomicznych dużym wyzwaniem będzie całkowite zapełnienie portfela zamówień" - napisano w raporcie.

"Dlatego też, obniżyliśmy naszą prognozę przychodów o 34,1 proc. dla 2020 i 31,8 proc. na 2021 rok, a także obniżyliśmy naszą prognozę EBITDA odpowiednio o 15,3 proc. i 14,3 proc. w tym samym okresie. EBITDA spadnie mniej, gdyż wierzymy, że Pekabex będzie w stanie częściowo dostosować swoją strukturę kosztową do nowych warunków" - dodano.

Pierwsze rozpowszechnianie raportu nastąpiło 6 kwietnia o godzinie 8.40.

Rekomendacja została opracowana przez Ipopema Securities na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

(PAP Biznes), #IPE

kuc/ asa/

Zobacz także: Ipopema Securities SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości