Tomasz Wojtkiewicz, wieloletni Prezes Nextbike Polska, wraca do Zarządu Spółki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 sie 2020, 08:50

Tomasz Wojtkiewicz, wieloletni Prezes Nextbike Polska, wraca do Zarządu Spółki

11 sierpnia 2020 Rada Nadzorcza Nextbike Polska oddelegowała ze swojego grona do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Tomasza Wojtkiewicza. Menedżer jest pionierem bikesharingu w Polsce – zajmował stanowisko Prezesa Zarządu Spółki w latach 2012-2018, czyli w okresie najbardziej dynamicznego rozwoju tego rynku. Rada Nadzorcza powołała także na stanowisko Dyrektora Finansowego (CFO) Nextbike Polska Konrada Kowalczuka, specjalistę z ponad 24-letnim doświadczeniem biznesowym, w tym na stanowiskach CFO w spółkach publicznych.

— Pandemia koronawirusa, która wybuchła akurat na starcie tegorocznego sezonu rowerowego, mocno uderzyła w biznes Nextbike Polska. Decyzje administracyjne dotyczące wstrzymania podczas lockdown funkcjonowania systemów rowerowych pozbawiły spółkę przychodów po wymagającym okresie miesięcy zimowych, gdy ponoszone są koszty przygotowań do startu sezonu. W efekcie pokrzyżowało to plany akcjonariuszy dotyczące restrukturyzacji Spółki i zagroziło jej płynności. Powrót rowerów na ulice pokazał, że entuzjazm użytkowników do idei bikesharingu nie osłabł, a wręcz przeciwnie — w dobie pandemii koronawirusa transport indywidualny, na świeżym powietrzu, z zachowaniem dystansu społecznego jest jedną z bezpieczniejszych form przemieszczania się. Pozwala nam to optymistycznie patrzeć na perspektywy rynku. Między innymi dlatego też podjąłem się misji powrotu do Spółki, traktując to jako ogromne wyzwanie, ale też szansę na doprowadzenie do pozytywnych rozstrzygnięć. Obecnie przede mną, Konradem i całym zespołem Nextbike Polska okres intensywnej pracy. Chcemy efektywnie wykorzystać czas, który mamy zgodnie z zawartą z bankami umową standstill. W tym okresie czeka nas dogłębna analiza sytuacji oraz opracowanie i realizacja całego szeregu kluczowych zadań, których celem jest opracowanie i doprowadzenie do przyjęcia planu restrukturyzacji zadłużenia i biznesu Spółki. Z racji ścisłej kooperacji z naszym wiodącym akcjonariuszem, Nextbike GmbH, będącym jednocześnie naszym partnerem technologicznym i licencjodawcą, liczymy na uzyskanie efektów synergii, które usprawnią ten proces. Umożliwi to Spółce bezpieczną realizację bieżących działań operacyjnych i przystępowanie do nowych przetargów. — mówi Tomasz Wojtkiewicz, oddelegowany z Rady Nadzorczej do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Nextbike Polska.

O Nextbike Polska:

Nextbike Polska jest liderem w dostarczaniu i prowadzeniu samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich. Działa w Polsce od 2011 r. i w Finlandii od 2018 r. Oferuje kompleksowe rozwiązania uzupełnienia tradycyjnych środków komunikacji publicznej na pierwszych i ostatnich kilometrach podróży. Nextbike Polska współpracuje z samorządami i partnerami biznesowymi tworząc i rozbudowując największe i najpopularniejsze systemy rowerowe w Polsce. Rowery Nextbike można wypożyczać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, płacąc za wypożyczenie według lokalnych taryf. Pierwszy system Nextbike Polska uruchomił we Wrocławiu. Obsługuje 41 systemów w całym kraju. Jest też operatorem systemów w fińskich miastach: Turku i Oulu. Nextbike Polska SA od sierpnia 2017 roku jest spółką notowaną na rynku NewConnect na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Źródło: Spółka, #NXB

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości