Akcjonariusze Boruty Zachem zadecydują o zmianie nazwy na Hub.Tech i przeniesieniu notowań na główny rynek GPW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 wrz 2020, 08:55

Akcjonariusze Boruty Zachem zadecydują o zmianie nazwy na Hub.Tech i przeniesieniu notowań na główny rynek GPW

Boruta-Zachem planuje zmianę rynku na rynek regulowany na przełomie 2020/2021 r. Przeniesieniu notowań nie będzie towarzyszyła emisja akcji. Jednocześnie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zdecyduje o zmianie nazwy spółki na Hub.Tech S.A., która będzie bardziej odzwierciedlała obecny profil działalności firmy.

Władze spółki planują złożenie prospektu emisyjnego związanego ze zmianą rynku notowań do Komisji Nadzoru Finansowego w IV kwartale tego roku.

– Debiut na rynku regulowanym to potwierdzenie kolejnego etapu naszego rozwoju. W ostatnich latach dynamicznie rozwijał się segment ekologicznych kosmetyków, który obecnie stanowi już ponad połowę przychodów całej Grupy. Teraz wzmacniamy trzecią nogę biznesu związaną z biotechnologią, w ramach której pracujemy nad produktami m.in. dla branży rolniczej. Równolegle rosną nasze przychody i wartość spółki, więc naturalnym miejscem dla firmy takiej jak nasza jest główny rynek GPW – tłumaczy Marcin Pawlikowski, wiceprezes Boruta Zachem.

Konsekwencją zmian w firmie jest również propozycja nowej nazwy Hub.Tech, o której zadecydują akcjonariusze na najbliższym Walnym Zgromadzeniu.

– „Hub.Tech” lepiej będzie oddawał istotę biznesu, na którym koncentruje się obecnie Boruta – Zachem S.A. Stara nazwa bardziej kojarzy się z tradycyjnym, przemysłowym segmentem działalności, który z kwartału na kwartał ma coraz mniejszy udział w przychodach Grupy. Obecnie kluczową rolę odgrywają technologie oraz R&D. Już teraz wykorzystujemy je w branży kosmetycznej, a dodatkowo intensywnie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami w zakresie biotechnologii, które zaoferujemy podmiotom m.in. z branży rolniczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, spożywczej. Szczegóły przedstawimy wkrótce w ramach aktualizacji naszych planów rozwoju – podkreśla Marcin Pawlikowski.

Już teraz Grupa kładzie istotny nacisk na biotechnologię. Boruta Zachem jest w trakcie rozmów na temat przejęcia kontroli nad InventionBio - właściciela przełomowej technologii wykorzystywanej w biorafinerii, która oparta jest na procesie biotransformacji biomasy z wykorzystaniem przeznaczonych w tym cel mikroorganizmów. Obecnie InventionBio od 2016 r. realizuje projekty o wartości ponad 130 mln PLN, na które pozyskała prawie 90 mln PLN dofinansowania z UE. Spółka InventionBio na dzień 31 lipca 2020 osiągnęła prawie 9 mln PLN przychodów przy 3,5 mln PLN zysku netto. Spółka pracuje nad kolejnym projektami, które będą wsparte środkami unijnymi. Boruta Zachem docelowo chce posiadać w InventionBio co najmniej 60% udziałów.

O Boruta Zachem:

BORUTA-ZACHEM S.A. prowadzi działalność, która skupiona jest na trzech głównych obszarach:

  • produkcji ekologicznych środków powierzchniowo czynnych – biosurfaktantów, ekologicznych kosmetyków oraz produktów chemii gospodarczej opartych na biosurfaktantach i środkach naturalnych,
  • badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań biotechnologicznych, produkcji barwników i pigmentów.

Grupa jest pierwszym w Polsce producentem środków chemii gospodarczej i produktów kosmetycznych na bazie biosurfaktantów. Działalność jest realizowana dzięki własnym laboratoriom oraz z wykorzystaniem nowoczesnych linii produkcyjnych. Produkty wytwarzane w ww. technologii sprzedawane są pod dwiema markami: OnlyBio – oferująca produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji ciała dorosłych oraz dzieci od pierwszego dnia życia oraz OnlyEco – oferująca ekologiczne środki czystości.

Jednocześnie firma jest uznanym producentem barwników, pigmentów, rozjaśniaczy optycznych oraz innych środków chemicznych.

Od 2014 r. Boruta Zachem S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #BRU

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości