APS Energia rozważa sprzedaż większościowego pakietu w spółce Enap na rzecz WB Electronics | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 lut 2021, 11:44

APS Energia rozważa sprzedaż większościowego pakietu w spółce Enap na rzecz WB Electronics

APS Energia i WB Electronics podpisały list intencyjny dotyczący nawiązania współpracy biznesowej i kapitałowej w obszarze produkcji systemów do magazynowania energii. APS Energia rozważa sprzedaż większościowego pakietu akcji w spółce zależnej Enap na rzecz WB Electronics - podała APS Energia w komunikacie.

"Podpisanie listu intencyjnego wynika z uznania przez strony celowości rozważenia współpracy biznesowej oraz kapitałowej poprzez wspólne przedsięwzięcie, które pozwoli zaoferować odbiorcom kompleksową ofertę w obszarze wdrożenia i utrzymania instalacji magazynowania energii, w sytuacji gdy Grupa Kapitałowa WB Electronics rozwija technologię magazynowania energii, a Grupa Kapitałowa APS Energia dostarcza w szczególności rozwiązania z zakresu energoelektroniki" - napisano.

Jak podano, cena i sposób rozliczenia płatności za akcje reprezentujące 50 proc. plus 1 akcja w kapitale zakładowym Enap zostaną ustalone w procesie negocjacji, a samo zawarcie transakcji będzie uzależnione od wyniku badania due diligence, wynegocjowania dokumentacji transakcyjnej, a także uzyskania pozytywnej opinii organów wewnętrznych stron.

(PAP Biznes), #APE

doa/ ana/

Zobacz także: APS Energia SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości