XTPL pozyskało partnera biznesowego w Korei Płd. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 mar 2021, 08:37

XTPL pozyskało partnera biznesowego w Korei Płd.

XTPL S.A., światowy lider przełomowych rozwiązań nanodruku dla globalnego rynku elektroniki, nawiązał współpracę ze spółką Bandi Consortia w zakresie wsparcia komercjalizacji technologii XTPL na rynku koreańskim.

Koreański partner będzie oficjalnie reprezentować XTPL i wspierać wprowadzanie technologii XTPL w branży producentów FPD (ang. flat panel display) i półprzewodników na tamtejszym rynku. Spółka Brandi Consortia została założona przez ekspertów o szerokim doświadczeniu w dziedzinie półprzewodników, wyświetlaczy i zarządzania procesem komercjalizacji nowych technologii.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Bandi, której atutem jest ogromna wiedza technologiczna oraz wieloletnie relacje na koreańskim rynku wyświetlaczy i półprzewodników. Bandi Consortia prowadzi ścisłą współpracę z firmami technologicznymi w zakresie rozwiązań, które są najbardziej perspektywiczne w kontekście przyszłego rozwoju technologicznego na danych rynkach. To zespół ludzi, którzy blisko współpracowali z najbardziej znanymi gigantami rynku elektroniki, zatem znają to środowisko bardzo dobrze. Osiągnięcia tej firmy potwierdzają, że potrafi się świetnie poruszać na tym rynku, dzięki czemu może skutecznie pełnić rolę ambasadora XTPL i przyspieszać proces komercjalizacji naszej technologii w tym kluczowym dla nas regionie i sektorze – powiedział Filip Granek, Prezes Zarządu XTPL S.A.

– Istotą prowadzonej przez nas działalności jest wyszukiwanie najbardziej obiecujących rozwiązań technologicznych i prezentowanie ich współpracującym z nami graczom z koreańskiej branży wyświetlaczy i półprzewodników. Uważamy, że unikalna technologia XTPL ma ogromny potencjał na tych rynkach. Naszym celem będzie wpieranie procesów komercjalizacji XTPL w Korei. Dynamiczny postęp w obszarze innowacyjnych technologii, który się dokonuje m.in. dzięki takim firmom jak LG czy Samsung i w ramach ich przemysłowego ekosystemu stwarza doskonały grunt dla oferty XTPL. Poza wyjątkowością technologii XTPL w skali światowej i siłą jej własności intelektualnej duży potencjał widzimy również w zespole, który posiada wiedzę oraz ambicję, żeby zdobyć ten potężny rynek. Jesteśmy gotowi wspierać działania Spółki w naszym regionie – mówi Jun Souk, Prezes Zarządu Bandi Consortia.

Spółki rozpoczęły swój pierwszy wspólny projekt w 2020 roku. W jego wyniku XTPL bierze udział w ocenie zaawansowanych technologii dla jednego z wiodących światowych dostawców narzędzi przemysłowych w branży wyświetlaczy.

- Już dzisiaj realizujemy wspólnie znaczący projekt w koreańskim sektorze FPD. Rolą Bandi jest zapewnianie wsparcia na poziomie lokalnym. Kontrahent bardzo pozytywnie ocenił możliwości technologiczne XTPL, co pozwoliło na intensyfikację współpracy. Oczywiście ostateczna decyzja co do wyboru zaprezentowanych technologii należy do odbiorcy końcowego, dlatego z niecierpliwością czekamy na efekty kolejnych etapów oceny – wyjaśnił Filip Granek.

O spółce XTPL:

XTPL S.A. to wysokotechnologiczna spółka dostarczająca przełomowe rozwiązania precyzyjnego druku dla globalnego rynku elektroniki. Firma rozwija i komercjalizuje produkty oraz rozwiązania, opierając się na innowacyjnej w skali globalnej, platformowej technologii, chronionej przez międzynarodowe zgłoszenia patentowe. Zaprojektowania przez firmę innowacyjna metoda addytywna jest unikalną na skalę światową technologią, która znajduje zastosowanie w dynamicznie rosnącej branży elektroniki drukowanej oraz takich jej obszarach jak: biosensory, zabezpieczenia anty-podróbkowe, mikroelektronika czy wyświetlacze. Technologia ta umożliwia ultraprecyzyjne drukowanie ultracienkich (aż do 1 μm szerokości), transparentnych oraz wysokoelastycznych linii o zdolności przewodzenia prądu. Spółka jest w trakcie procesów ochrony patentowej w zakresie zarówno wskazanej technologii, jak i opracowanych produktów, co będzie ostatecznym potwierdzeniem ich innowacyjności. Technologia XTPL znajduje zastosowanie w jednym z najbardziej dynamicznie rozwijającym się rynków metod produkcji czyli rynku elektroniki drukowanej. Według prognoz IDTechEx, wartość rynku elektroniki drukowanej, organicznej i giętkiej w 2019 r. wyniosła 37,1 mld USD, a do 2030 ma on wzrosnąć do 74 mld USD. Ze względu na możliwość drukowania bardzo cienkich linii przewodzących, stosując jednocześnie tusz o bardzo wysokiej koncentracji nanocząstek metalicznych, technologia druku XTPL może zostać wykorzystana w obszarach takich jak połączenia elektroniczne w zaawansowanych układach scalonych, elektronice drukowanej przestrzennie, hybrydowej giętkiej elektronice, internecie rzeczy i tym podobnych. Rynki te mają prognozowany bardzo wysoki wzrost w kolejnych latach, osiągając niekiedy nawet CAGR na poziomie 80%. Obszarem rynku, w którym spółka XTPL prognozuje najszybsze wykorzystanie autorskiej technologii w przemyśle jest precyzyjna naprawa defektów. Zastosowanie to jest na wysokim poziomie zainteresowania nie tylko wśród producentów wysokorozdzielczych wyświetlaczy OLED, ale również producentów z branży półprzewodnikowej. Co więcej, precyzyjna naprawa może pomóc w szybszym wprowadzeniu na rynek wyświetlaczy nowej generacji opartych o technologię microLED, która posiada wszystkie właściwości, aby zrewolucjonizować rynek.

Celem XTPL jest licencjonowanie rozwiązania technologicznego opracowanego do wdrożenia przemysłowego dla dedykowanego pola aplikacyjnego. Spółka ten cel może również realizować poprzez sprzedaż przez dystrybutorów lub partnerstwo strategiczne - możliwości te pozwalają na dostosowanie współpracy do potrzeb przyszłego kontrahenta. Obecnie XTPL komercjalizuje swoje produkty: tusze oparte na nanocząstkach srebra przeznaczone do drukowania elementów elektroniki nowej generacji, a także Delta Printing System, czyli precyzyjny system szybkiego prototypowania z możliwością drukowania bardzo drobnych struktur aż do 1 µm dla zastosowań w mikroelektronice

Od 2019 r. XTPL S.A. jest notowana na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. a od 2020 r. na OpenMarket we Frankfurcie.

Źródło: Spółka, #XTP

Zobacz także: XTPL SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości