Spółka FEERUM opublikowała wyniki za I kwartał 2021 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 cze 2021, 08:54

Spółka FEERUM opublikowała wyniki za I kwartał 2021 roku

FEERUM S.A., opublikowała wyniki za I kwartał 2021 roku. Spółka wypracowała przychody sięgające blisko 20 mln zł oraz EBITDA równą 3,4 mln zł. Zysk operacyjny ukształtował się na poziomie 1,6 mln zł, natomiast zysk netto 1,5 mln zł.

Aktualny portfel zamówień wynosi około 92,64 mln PLN i obejmuje 37 umów, natomiast potencjalny portfel klientów obejmuje 284,3 mln PLN, z czego potencjał klientów oczekujących na dofinansowanie unijne i posiadających pozwolenie na budowę kształtuje się na poziomie około 54,7 mln PLN.

Nadal skupiamy się na realizowaniu naszej strategii ekspansji międzynarodowej. Obecnie głównym kierunkiem sprzedaży jest Ukraina, na rynku tym widzimy ogromny potencjał rozwoju także w kolejnych latach. Poza kontraktem dla Epicentr K LLC w fazie planowania i projektowania są kolejne inwestycje na Ukrainie - nasze realizacje dla Epicentr K LLC stały się szeroko komentowaną wizytówką Grupy, szczególnie w zachodniej części Ukrainy. Rozbudowujemy także portfel zamówień krajowych, w czym pomaga skrócony okres rozpatrywania wniosków agencyjnych (ARiMR) naszych klientów – powiedział Daniel Janusz, Prezes Zarządu FEERUM S.A.

Struktura geograficzna przychodów FEERUM po I kwartale 2021 roku

ferrum struktura geograficzna

Wyniki finansowe grupy

wyniki ferrum

W I kwartale 2021 roku Grupa, pomimo spadku przychodów o 44,4% w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej (związanego m.in. z odmiennym rozłożeniem realizacji kontraktów w czasie i prognozą przychodów bieżącego roku na poziomie zbliżonym do roku ubiegłego), osiągnęła dodatnie wyniki finansowe na wszystkich poziomach, potwierdzając swoją efektywność operacyjną i potencjał rozwojowy.

Perspektywy potencjalnych kontraktów, jak i tych będących w fazie realizacji, pozwalają z optymizmem oceniać prognozy kolejnych okresów.

O spółce FERRUM:

FEERUM jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste i inne. Spółka oferuje w pełni kompleksowe rozwiązania – od analizy potrzeb klienta, poprzez propozycję rozwiązań technologicznych, produkcję urządzeń, aż po uruchomienie obiektu i oddanie go do eksploatacji, oraz usługi posprzedażowe, serwis i dostarczanie komponentów do urządzeń. Głównymi produktami FEERUM są suszarnie i silosy wraz z oprzyrządowaniem (m.in. rozwiązania do transportu pionowego i poziomego, czyszczalnie oraz mieszalnie pasz). Głównymi klientami FEERUM są gospodarstwa rolne o powierzchni powyżej 100 ha, firmy skupujące zboże oraz zakłady przemysłowe m.in.: zakłady tłuszczowe, młyny, zakłady produkujące pasze oraz sektor biopaliw.

FEERUM posiada nowoczesny zakład zlokalizowany w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (LSSE) produkujący podzespoły i elementy do elewatorów, zapewniające wysoką precyzję wykonania i jakość wyrobów. Zakład wyposażony jest w maszyny i urządzenia do obróbki blach spełniający najwyższe światowe normy techniczne, produkcyjne i jakościowe dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i technologiom. Spółka prowadzi również własną działalność badawczo-rozwojową, dzięki której do tej pory wprowadziła szereg ulepszeń i modernizacji poszczególnych elementów konstrukcyjnych do budowy elewatorów. Od 2013 roku Spółka jest notowana na rynku głównym GPW.

Źródło: Spółka, #FEE

Zobacz także: Ferrum SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości