BM mBanku podwyższył cenę docelową akcji Cyfrowego Polsatu do 36,2 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 paź 2021, 17:15

BM mBanku podwyższył cenę docelową akcji Cyfrowego Polsatu do 36,2 zł

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 6 października, podwyższyli cenę docelową akcji Cyfrowego Polsatu do 36,2 zł z 27,9 zł wcześniej, zachowując rekomendację "trzymaj".

Rekomendacja została wydana przy kursie spółki na poziomie 35,62 zł. We wtorek o godz. 16.37 papiery spółki kosztowały na GPW 36,68 zł.

Zdaniem autora raportu, Pawła Szpigla, cena w wezwaniu na akcje Cyfrowego Polsatu jest fair, ale nie zawiera premii dla inwestorów mniejszościowych.

"Cyfrowy Polsat wraz z głównym akcjonariuszem ogłosili wezwanie na maksymalnie 263,8 mln walorów spółki po 35 zł/akcja (w okresie 18/10-16/11). Zygmunt Solorz w liście do akcjonariuszy mniejszościowych podkreśla chęć podjęcia nowych wyzwań, choć nie przedstawia żadnych detali. Stąd, w niniejszym raporcie aktualizujemy nasz model wyceny (przede wszystkim o transakcje sprzedaży infrastruktury masztowej Polkomtela oraz poprawę warunków cenowych na polskim rynku telekomunikacyjnym. Nasza nowa cena docelowa to 36,20 zł. Cena w wezwaniu jest do niej zbliżona, stąd sądzimy, że odpowiada ona wartości godziwej spółki (FCFE Yield’22 estymujemy na ok. 7,9 proc. przy cenie 35 zł, EV/EBITDA’22 =7,6x)" - napisał analityk BM mBanku w raporcie.

"Cena w wezwaniu nie zawiera naszym zdaniem premii za wyjście z akcjonariatu. Pomimo tego, sądzimy że szanse na jej podwyższenie są niskie. Stąd, z/w na ograniczony potencjał wzrostu ceny walorów CPS (upside do naszej ceny docelowej to tylko 2 proc.) oraz niepewność dot. wysokości i sposobu wykorzystywania generowanych przez spółkę FCFEs po 2021 roku i co za tym idzie profilu dywidendowego spółki, wezwanie jest naszym zdaniem interesującą opcją wyjścia. Sposób rozdysponowania 6,1 mld zł ze sprzedaży wież jest obecnie kluczowy dla przyszłości spółki i jej percepcji w oczach inwestorów. W momencie ujawnienia planów rozwoju, trwać powinien 5-letni skup akcji (decyzja na WZ 16 listopada). Podkreślamy jednak, że skup nie daje tyle komfortu, co opublikowane wezwanie na akcje" - dodał.

Pierwsze udostępnienie raportu miało miejsce 6 października 2021 r., o godzinie 8:45.

Cyfrowy Polsat, Reddev Investments oraz Zygmunt Solorz ogłosili pod koniec września wezwanie do sprzedaży 263.807.651 akcji Cyfrowego Polsatu, stanowiących 41,24 proc. kapitału zakładowego i 34 proc. głosów na WZ, po cenie 35 zł za sztukę.

Zgodnie z harmonogramem, rozpoczęcie przyjmowania zapisów nastąpi 18 października i zakończy się 16 listopada.

Akcjonariusze Cyfrowego Polsatu zdecydują 16 listopada o skupie do 83.250.000 akcji własnych po cenie max. 35 zł za sztukę. Łącznie na buyback może trafić 2,93 mld zł

Depesza PAP Biznes stanowi wyciąg z raportu. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem.

(PAP Biznes), #CPS

epo/ osz/

Zobacz także: Cyfrowy Polsat SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości