Desa ogłasza zamiar przeprowadzenia IPO; z emisji nowych akcji chce pozyskać 85-95 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 lis 2021, 10:37

Desa ogłasza zamiar przeprowadzenia IPO; z emisji nowych akcji chce pozyskać 85-95 mln zł

Desa, spółka holdingowa grupy działającej na rynku sztuki, ogłosiła zamiar przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji - podała spółka w komunikacie prasowym. Spółka szacuje, że wpływy netto z emisji nowych akcji wyniosą 85-95 mln zł.

Jak podano, oferta obejmuje publiczną subskrypcję nowo wyemitowanych akcji spółki oraz publiczną sprzedaż istniejących akcji należących do głównych akcjonariuszy.

Spółka poinformowała, że wpływy netto z oferty zostaną przeznaczone na sfinansowanie realizacji strategii rozwoju spółki, w tym przede wszystkim przejęcia podmiotów mających wiodącą pozycję na rynku handlu dziełami sztuki w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, generujących EBITDA w przedziale 5-15 mln zł, charakteryzujących się stałym wzrostem przychodów i o profilu działalności zbliżonym do grupy oraz na finansowanie i refinansowanie zakupów dzieł sztuki w celu dalszej budowy portfela Keil Art.

Intencją spółki i jej akcjonariuszy jest zapewnienie liczby akcji znajdujących się w wolnym obrocie, stanowiących ponad 25 proc. wszystkich akcji.

Firmą inwestycyjną pośredniczącą w ofercie publicznej jest mBank. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości