Feerum podtrzymuje plan osiągnięcia porównywalnych rdr przychodów w 2021 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 gru 2021, 13:20

Feerum podtrzymuje plan osiągnięcia porównywalnych rdr przychodów w 2021 roku

Feerum podtrzymuje założenia, że przychody w całym 2021 r. nie powinny odbiegać od poziomu odnotowanego w 2020 roku - poinformował podczas telekonferencji członek zarządu spółki Piotr Wielesik.

"Podtrzymujemy nasze wcześniejsze zapowiedzi, że rok 2021 nie powinien być gorszy niż rok 2020 pod względem obrotów" - powiedział Wielesik.

Skonsolidowane przychody Feerum ze sprzedaży po trzech kwartałach 2021 r. wyniosły 105,7 mln zł (wzrost o 2,2 proc. rdr), zysk operacyjny ukształtował się na poziomie 7,16 mln zł, a zysk netto wyniósł 5,85 mln zł. W analogicznym okresie przed rokiem zysk operacyjny wynosił 17,5 mln zł, a zysk netto 15,1 mln zł.

Feerum musi mierzyć się z wysokimi cenami stali, które są głównym materiałem przy produkcji silosów.

"Znaczny wzrost cen i kontynuacja ograniczeń handlowych zmniejsza konkurencyjność europejskich producentów stali, a jednocześnie utrwala niedobory, negatywnie wpływa na przedsiębiorstwa produkcyjne kolejnych etapów przetwórstwa. W dalszej perspektywie zarząd oczekuje poprawy rentowności kontraktowanych umów sprzedaży zaplanowanych na kolejne okresy w miarę przenoszenia zmiany cen surowców na ceny oferowanych produktów" - powiedział prezes Daniel Janusz.

"Wydaje się, że w trzecim kwartale 2021 roku to był szczyt cen materiałów i produktów. One w tej chwili lekko zaczynają się wypłaszczać, nie tanieją" - dodał.

Prezes liczy na wzrost inwestycji w rolnictwie w związku z rekordowymi cenami zbóż.

Aktualny portfel zamówień Feerum wynosi około 36,8 mln zł. Potencjalny portfel klientów ma wartość 251,6 mln zł, w tym potencjał klientów oczekujących na dofinansowanie unijne i posiadających pozwolenie na budowę kształtuje się na poziomie około 65,4 mln zł.

Janusz powiedział, że nie wyklucza wypłaty dywidendy za 2020 rok, ale za wcześnie jeszcze na deklaracje w związku z m.in niestabilną sytuacją na świecie.

Feerum jest producentem kompleksowych elewatorów zbożowych.

(PAP Biznes), #FEE

epo/ mfm/

Zobacz także: Feerum SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości