Dr Hendrik Nogai dołącza do zespołu Ryvu Therapeutics i obejmuje stanowisko dyrektora ds. medycznych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 sty 2022, 10:33

Dr Hendrik Nogai dołącza do zespołu Ryvu Therapeutics i obejmuje stanowisko dyrektora ds. medycznych

Ryvu Therapeutics S.A. (GPW:RVU), firma biotechnologiczna, której misją jest odkrywanie i rozwój nowych terapii onkologicznych, ogłosiła dzisiaj, że do Spółki dołączy dr Hendrik Nogai, który z dniem 1 lutego 2022 r. obejmie stanowisko dyrektora ds. medycznych. Dr Nogai będzie odpowiedzialny za badania kliniczne oraz wszelkie kwestie medyczne i regulacyjne związane z rozwojem platformy badawczej Spółki.

„Bardzo się cieszymy, że możemy powitać Hendrika w Ryvu jako naszego nowego dyrektora ds. medycznych” – komentuje Paweł Przewięźlikowski, Prezes Zarządu w Ryvu Therapeutics. „Hendrik wnosi do Spółki cenne kompetencje w zakresie zarządzania badaniami klinicznymi, jak i doświadczenie w biznesie. Dr Nogai dołącza do nas w ważnym momencie rozwoju naszych programów klinicznych i przedklinicznych. Jestem przekonany, że jego bogate doświadczenie w dziedzinie hematologii i terapii guzów litych będzie dla nas bardzo wartościowe i pomoże nam w pełni wykorzystać potencjał naszego wiodącego związku, RVU120 – dodaje Przewięźlikowski.

„Jestem naprawdę zaszczycony, że mogę dołączyć do zespołu Ryvu w momencie tak dynamicznego rozwoju Spółki. Jest to wspaniała okazja, aby kontynuować rozwój programów klinicznych Ryvu, oraz wspierać już efektywnie działającą platformę badawczą Spółki, po to, aby rozwijać tak ważne, nowe terapie onkologiczne” – komentuje dr Hendrik Nogai.

Dr Nogai jest dyplomowanym lekarzem medycyny w dziedzinie hematologii/onkologii i chorób wewnętrznych. Hendrik Nogai posiada niemal 10-letnie doświadczenie w opiece nad pacjentami i prowadzeniu badań podstawowych w różnych środowiskach akademickich, na przykład w szpitalu klinicznym Charité w Berlinie, w szpitalu uniwersyteckim Grosshadern w Monachium, czy szpitalu uniwersyteckim w Augsburgu. Praktykę zdobytą w obszarze klinicznym dr Nogai łączy z 17-letnim doświadczeniem branżowym, w tym w zakresie doradztwa biznesowego dla Mercer Management Consulting/Oliver Wyman, doradztwa medycznego dla Nordic Biotech Capital ApS, a także zajmując stanowiska kierownicze w firmie Bayer AG, gdzie ostatnio pełnił funkcję Vice President, Global Development Leader NTRK program.

Dr Nogai ukończył studia medyczne na Charité - Uniwersytecie Medycznym w Berlinie, Uniwersytecie Ludwika i Maksymiliana w Monachium oraz na Harvard Medical School w Bostonie. Ponadto uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie za badania w obszarze biologii komórki, które prowadził w Niemieckim Centrum Badań nad Reumatyzmem w Berlinie.

O spółce Ryvu Therapeutics:

Ryvu Therapeutics S.A. jest firmą biotechnologiczną rozwijającą innowacyjne małocząsteczkowe związki o potencjale terapeutycznym w onkologii.

Najbardziej zaawansowanymi projektami Spółki, są: RVU120 (SEL120), pierwszy w swojej klasie, małocząsteczkowy inhibitor CDK8/CDK19, znajdujący się obecnie w fazie Ib badania klinicznego u pacjentów z ostrą białaczką szpikową (AML) lub zespołem mielodysplastycznym (MDS) oraz w badaniu fazy I/II w terapii guzów litych, oraz SEL24 (MEN1703), dualny inhibitor kinaz PIM/FLT3, będący aktualnie w fazie II badania klinicznego u pacjentów z oporną lub nawrotową postacią ostrej białaczki szpikowej (AML). Na mocy zawartej umowy licencyjnej projekt jest rozwijany przez Grupę Menarini. Pozostałe projekty Ryvu, rozwijane w ramach prowadzonej platformy badawczo-rozwojowej, skupiają się na nowych celach onkologicznych w obszarze inhibitorów kinaz, syntetycznej letalności i immunoonkologii.

Spółka Ryvu Therapeutics została założona w 2007 roku, a jej siedziba znajduje się w Krakowie. Ryvu jest notowane na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz wchodzi w skład indeksu sWIG80. 

Źródło: Spółka, #RVU

Zobacz także: Ryvu Therapeutics SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości