Erato Energy ponad dwukrotnie zwiększyło przychody w grudniu 2021 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 sty 2022, 11:25

Erato Energy ponad dwukrotnie zwiększyło przychody w grudniu 2021 r.

Erato Energy, notowana na NewConnect firma operująca na rynku odnawialnych źródeł energii, wieńczy rok rekordową w historii spółki sprzedażą miesięczną, która w grudniu wyniosła aż 13,5 mln zł, co przekłada się na 225% kwoty przychodów osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku. Narastająco, w całym 2021 roku spółka wypracowała 92,7 mln zł przychodów, stanowiących 185% kwoty przychodów osiągniętych w ubiegłym roku. Erato Energy pozytywnie patrzy na rok 2022 i planuje powiększenie swojej oferty.

Spółka zgodnie z rozpoczętą w 2021 roku komunikacją uzyskiwanych przychodów w cyklu miesięcznym, podała do wiadomości kolejne wyniki dotyczące jej głównej działalności prowadzonej na rynku odnawialnych źródeł energii i podsumowała cały 2021 rok. Grudzień 2021 roku był miesiącem rekordowym w całej historii Erato Energy (13,5 mln zł przychodu), a regularne wzrosty sprzedaży w ujęciu rok do roku, spółka notuje każdego miesiąca.

  • grudzień 2021 r.: 13,5 mln zł
    • 225% kwoty przychodów osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku (6,0 mln zł)
    • 183% kwoty przychodów osiągniętych w listopadzie 2021 r. (7,4 mln zł)
  • styczeń-grudzień 2021 r.: 92,7 mln zł
    • 185% kwoty przychodów osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku (50,1 mln zł)

– Rok 2021 kończymy z silnym akcentem w postaci rekordowych wyników miesięcznych w całej historii Erato Energy, które wyniosły 13,5 mln zł przychodów, ponad dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku. Jesteśmy bardzo zadowoleni nie tylko z naszych wyników rocznych, ale przede wszystkim rezultatu działań ukierunkowanych na rozwój naszych struktur, które pozwoliły nam w pełni pokryć wysoki popyt na rynku instalacji fotowoltaicznych. Równolegle prowadzimy prace nad naszą ofertą w postaci pomp ciepła, a w planach na rok 2022 mamy intensywny rozwój sprzedaży magazynów energii i stacji ładowania pojazdów oraz dodatkowo ukierunkowanie się na dużych klientów korporacyjnych, którzy w porównaniu do klientów detalicznych mają dużo wyższe zapotrzebowanie na energię, a ich decyzje dotyczące instalacji nie są uzależnione od zmieniającego się prawa w zakresie rozliczania prosumentów. Podnoszenie jakości świadczonych przez nas usług, rozszerzanie oferty, a ponadto działalność w bardzo perspektywicznej branży OZE, sprawiają, że pozytywnie patrzymy na kolejny rok i będziemy kontynuować konsekwentne budowanie wartości spółki – komentuje Krzysztof Kłysz, wiceprezes Erato Energy.

Erato Energy należy do beneficjentów stabilnych i długoterminowych trendów makroekonomicznych w postaci zwiększania udziału zielonej energii i znaczących globalnych inwestycji w jej odnawialne źródła. Rynek fotowoltaiki jest najszybciej rozwijającym się ze wszystkich sektorów odnawialnych źródeł energii w Polsce. Łączna moc zainstalowanej w Polsce fotowoltaiki według danych Agencji Rynku Energii na koniec października 2021 r. wyniosła blisko 6,7 GW, co oznacza ponad czterokrotny wzrost w ciągu ostatnich dwóch lat.

– W zeszłym miesiącu złożyliśmy wniosek do KRS o połączenie spółek i przeniesienie działalności na rynku OZE z Erato Energy Sp. z o.o. do Erato Energy S.A. (jeszcze ASI), co znacząco uprości naszą strukturę. Warto pamiętać, że równolegle cały czas kontynuujemy działalność inwestycyjną i tutaj również 2022 rok zapowiada się dobrze dla naszych spółek portfelowych, gdzie liczymy na wiele sukcesów m.in. SatRevolution S.A., QNA Techonology Sp. z o.o. czy Farm Innovations Sp. z o.o. Zdywersyfikowany model biznesowy, podpisane umowy lock-up na 24 miesiące obejmujące 90% akcji spółki i rekordowe przychody sprawiają, że 2021 rok dla Grupy Erato Energy zaliczamy do udanych – dodaje wiceprezes Erato Energy.

Przychody podawane dla Erato Energy nie uwzględniają prowadzonej w grupie kapitałowej Erato Energy działalności inwestycyjnej, co jest konsekwencją zmiany głównej działalności firmy na branżę OZE, w tym zwłaszcza fotowoltaikę. Sprzedaż ta jest obecnie realizowana przez Erato Energy Sp. z o.o., a docelowo będzie kontynuowana przez Erato Energy S.A., po sfinalizowaniu połączenia.

O spółce Erato Energy:

Erato Energy jest dynamicznie rozwijającą się firmą z branży odnawialnych źródeł energii, specjalizującą się w sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych dla klientów detalicznych. Spółka zatrudnia około 100 osób, w tym własne ekipy montujące. Od stycznia do grudnia spółka wypracowała 92,7 mln zł przychodów. Grupa Erato Energy pozostaje także aktywna w obszarze inwestycyjnym. Pośród jej spółek portfelowych można wymienić m.in.: T-Bull, SatRevolution, Shuttout, Farm Innovations oraz fundusz Kvarko (poprzez który inwestuje w innowacyjne podmioty, m.in. QNA Technology).

Źródło: Spółka, #ERA

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości