ONDE rozpoczyna rok z nowymi kontraktami na budowy farm wiatrowych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 sty 2022, 10:02

ONDE rozpoczyna rok z nowymi kontraktami na budowy farm wiatrowych

Ponad 61 mln zł netto otrzyma giełdowa spółka ONDE – za wykonanie dwóch farm wiatrowych dla inwestorów zewnętrznych.

Pierwsza z realizacji, za którą odpowiedzialne jest ONDE powstanie w woj. wielkopolskim dla Inwestora Windpower Poland. Całkowita wartość zlecenia to 72,3 mln zł netto, przy czym wynagrodzenie przypadająca na ONDE S.A. to ponad 42 mln zł netto. W jego ramach do końca 2022 r. powstanie farma wiatrowa złożona z 18 turbin Vestas, o łącznej mocy 39,6 MW.

Druga inwestycja realizowana będzie w województwie pomorskim dla Spółki Eurowatt Services. ONDE wybuduje w tym wypadku farmę wiatrową złożoną z 9 turbin NORDEX o łącznej mocy 31,5MW. Całkowita wartość zlecenia to 34,2 mln zł netto, z czego ONDE otrzyma ponad 19 mln zł netto. Realizacja powinna zakończyć się do połowy 2023 r.

- Dobre opinie Klientów stanowią naszą ogromną wartość i budują markę ONDE. Nasze doświadczenie i setki realizacji sprawiają, że ONDE cieszy się dużym zaufaniem większości inwestorów OZE w Polsce. – mówi Piotr Gutowski, wiceprezes ONDE. – To nasze pierwsze realizacje dla Eurowatt i Windpower i jestem przekonany, że nasze kompetencje zostaną potwierdzone. – dodaje Piotr Gutowski.

- Ubiegły rok był dla nas bardzo pracowity, a 2022 zapowiada się jeszcze intensywniej. Zakończyliśmy realizację 64 farm fotowoltaicznych i 13 wiatrowych o łącznej mocy ponad 350 MW. Obecnie wykonujemy 15 projektów wiatrowych o łącznej mocy ok. 454 MW i wartości umów ponad 422 mln zł. Jeśli chodzi o PV, to tylko w 2021 roku rozpoczęliśmy kontrakty na 135 nowych farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 267MWp i całkowitej wartości ponad 367 mln zł. - mówi Paweł Średniawa, prezes ONDE.

O spółce ONDE:

ONDE jest czołowym generalnym wykonawcą farm wiatrowych i fotowoltaicznych w Polsce z ponad 80-proc udziałem tego typu realizacji w przychodach w 2020. Spółka jest beneficjentem obecnej i planowanej transformacji energetycznej Polski do roku 2050. ONDE ma niemal 60 proc. udział w rynku budowy farm wiatrowych oraz 10 proc. w budowie farm fotowoltaicznych w Polsce. ONDE zrealizowało blisko 250 projektów budowy farm wiatrowych i fotowoltaicznych o łącznej osiągalnej mocy ponad 3 GW. ONDE jest częścią Grupy kapitałowej ERBUD - jednej z największych polskich grup budowlanych z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku polskim oraz w krajach Europy Zachodniej.

Źródło: Spółka, #OND

Zobacz także: Onde SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości