PGE i Ørsted rozpoczęły przetarg na przygotowanie projektu budowlanego dla MFW Baltica | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 sty 2022, 12:07

PGE i Ørsted rozpoczęły przetarg na przygotowanie projektu budowlanego dla MFW Baltica

PGE i Ørsted rozpoczęły przetarg na przygotowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla dwóch etapów morskiej farmy wiatrowej Baltica, tj. Baltica 3 o mocy ok. 1.045 MW i Baltica 2 o mocy ok. 1.500 MW - podały spółki w komunikacie prasowym.

Przedmiot zamówienia obejmuje m.in. przygotowanie projektów pozwoleń na budowę zgodnie z prawem budowlanym, składających się z projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno - budowlanego, projektu technicznego, a także wymaganych opinii, umów, ekspertyz i pozwoleń, z wyjątkiem tych, które zostaną przygotowane i dostarczone przez zamawiającego, czyli partnerów joint venture.

Jak podano, zamówienie obejmuje takie elementy, jak morskie stacje elektroenergetyczne, morskie elektrownie wiatrowe (każda składająca się z gondoli z generatorem, rotora, wieży, sekcji łącznikowej oraz fundamentu) oraz wewnętrznych linii elektroenergetycznych i teletechnicznych.

Zakres zamówienia podzielony jest na dwie części: pierwszą - dla Baltica 2 i drugą - dla Baltica 3.

Projekt MFW Balitca jest realizowany w ramach partnerstwa 50/50 przez PGE Baltica z Grupy PGE i Ørsted w polskiej strefie Morza Bałtyckiego.

Do tej pory PGE i Ørsted uruchomiły największe przetargi dla głównych komponentów MFW Baltica, w tym dla morskich turbin wiatrowych.

Wnioski o udział w postępowaniu można składać do 31 stycznia 2022 roku.

Zgodnie z harmonogramem uruchomienie pierwszego etapu projektu MFW Baltica, czyli Baltica 3 o mocy ok. 1.045 MW jest planowane na 2026 rok. Baltica 2 o mocy ok. 1500 MW ma być oddana do 2027 roku.

(PAP Biznes), #PGE

pel/ asa/

Zobacz także: PGE SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości