Biuro Inwestycji Kapitałowych w minionym roku podpisało umowy najmu na prawie 15 tys. mkw. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 sty 2022, 11:24

Biuro Inwestycji Kapitałowych w minionym roku podpisało umowy najmu na prawie 15 tys. mkw.

Biuro Inwestycji Kapitałowych, nadzorowane przez Logicenters, w minionym roku podpisało umowy najmu na prawie 15 tys. m2 stanowiących ok. 25% oferowanej gotowej powierzchni magazynowej. Wszystkie obiekty są wynajęte praktycznie w całości. Celem poszerzenia portfolio o nowe obiekty w ramach parku logistycznego BIK Park Wrocław budowana jest obecnie nowa hala, która dostarczy 22,5 tys. m2 nowoczesnej powierzchni komercyjnej. Oddanie jej do użytkowania planowane jest w III kwartale br.

W zakresie nowych kontraktów, rozszerzeń i odnowień Biuro Inwestycji Kapitałowych w minionym 2021 roku podpisało umowy najmu obejmujące aż 25% gotowej powierzchni. W rezultacie wszystkie obiekty oferujące obecnie blisko 60 tys. m2 powierzchni komercyjnej są prawie w całości skomercjalizowane.

„Wielkość wynajętej powierzchni w minionym roku oceniamy bardzo pozytywnie. Taki wynik potwierdza również, że nasza oferta jest bardzo dobrze przyjmowana przez najemców. Dlatego aktualnie inwestujemy w rozbudowę parku logistycznego BIK Park Wrocław. W tym centrum wybudowana zostanie nowa hala magazynowa o powierzchni najmu liczącej 22,5 tys. m2. Zakończenie budowy i oddanie jej do użytkowania planujemy w trzecim kwartale 2022 r. Mamy jeszcze dostępne wolne powierzchnie. Inwestycja położona jest w idealnej lokalizacji w Nowej Wsi Wrocławskiej (gmina Kąty Wrocławskie), w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4 – węzeł Pietrzykowice” - podkreślił Krzysztof Mucha Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Inwestycja BIK Park Wrocław oferować będzie wysoki standard. Konstrukcja hali przystosowana zostanie pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Podobnie jak w pierwszym etapie zastosowane zostaną innowacyjne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo użytkowania oraz zapewniające ochronę środowiska naturalnego. Obiekt składać się będzie z modułów, których wielkość będzie można elastycznie dopasować do potrzeb najemców.

BIK jest polskim deweloperem logistycznym należącym do funduszu inwestycyjnego NREP NSF IV. Działalność BIK nadzorowana jest przez Logicenters - platformę logistyczną NREP. Spółka zarządza aktualnie czterema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II, BIK Park Sosnowiec II oraz BIK Park Wrocław I.

O spółce BIK:

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. jest deweloperem powierzchni komercyjnych. Specjalizuje się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Grupa BIK do tej pory zrealizowała inwestycje magazynowe w Krakowie, Ożarowie Mazowieckim, Pruszczu Gdańskim, Sosnowcu i Kątach Wrocławskich. Nieruchomości, które tam powstały, dysponują ponad 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej. Obiekty te spełniają najwyższe światowe standardy. Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. rozwija działalność od 1996 roku. Potwierdzeniem wysokiej jakości realizowanych przez spółkę obiektów logistycznych jest nagroda I stopnia „Budowa Roku” przyznana Centrum Logistycznemu Ożarów Mazowiecki za cały przebieg procesu inwestycyjnego wraz z oceną projektu architektonicznego.

Firma NREP jako długofalowy inwestor i zarządca funduszy obecna jest na nordyckim rynku nieruchomości od 2005 roku. W swoim portfolio posiada nieruchomości magazynowe, mieszkaniowe i biurowe. Do Polski Grupa NREP weszła za sprawą przejęcia 98 proc. akcji Biura Inwestycji Kapitałowych, spółki obecnej na rynku magazynowym i notowanej na GPW. Logicenters, logistyczna gałąź NREP, posiada 1,5 miliona metrów kwadratowych w całej Skandynawii i oferuje nieruchomości logistyczne zorientowane na klienta i zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Źródło: Spółka, #BIK

Zobacz także: Biuro Inwestycji Kapitałowych SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości