Odsetek Polaków uważających, że szczepienia na COVID-19 powinny być obowiązkowe dla wszystkich wzrósł do 38 proc. - CBOS | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 sty 2022, 10:24

Odsetek Polaków uważających, że szczepienia na COVID-19 powinny być obowiązkowe dla wszystkich wzrósł do 38 proc. - CBOS

Odsetek Polaków uważających, że szczepienia przeciw COVID-19 powinny być obowiązkowe dla wszystkich wzrósł o 9 pkt. proc. do 38 proc. - wynika z najnowszego badania CBOS. 13 proc. badanych uważa, że szczepienia powinny być obowiązkowe dla wybranych grup. Za dobrowolnością szczepień opowiada się 43 proc. respondentów.

"Blisko dwie piąte badanych uważa, że szczepienia przeciw COVID-19 powinny być obowiązkowe dla wszystkich (38 proc., wzrost o 9 punktów w stosunku do sierpnia 2021 roku), dalsze 13 proc. – że dla wybranych grup (wzrost o 1 pkt proc.), z kolei za dobrowolnością szczepień opowiada się 43 proc. respondentów (spadek o 11 pkt. proc.)" - napisano w komentarzu do badania.

Z raportu wynika, iż badani uważający, że szczepienia przeciw COVID-19 powinny być obowiązkowe tylko dla wybranych grup, najczęściej chcieliby nimi objąć pracowników systemu ochrony zdrowia (99 proc.), w drugiej kolejności nauczycieli (90 proc.), a w dalszej – pracowników domów pomocy społecznej (85 proc.), służby mundurowe (73 proc.) oraz pracowników handlu (62 proc.) i usług (47 proc.). Relatywnie niewielu wymieniło inne grupy, w tym m.in. osoby starsze, schorowane, mające częsty kontakt z innymi ludźmi (łącznie 10 proc.).

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” zrealizowano w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, w dniach od 3 do 13 stycznia 2022 roku, na próbie liczącej 1.135 osób. (PAP Biznes)

pat/ asa/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości