PKN Orlen w najbliższym czasie ogłosi strategię wodorową | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 sty 2022, 13:17

PKN Orlen w najbliższym czasie ogłosi strategię wodorową

PKN Orlen w najbliższym czasie ogłosi strategię wodorową grupy, w której zawarte będą elementy obniżenia emisyjności wodoru, jak i jego wykorzystania do celów transportowych - poinformował członek zarządu Orlenu Armen Artwich.

"PKN Orlen jako bardzo istotny producent wodoru na cele przemysłowe, ale i równocześnie jego konsument, jest zainteresowany poszukiwaniem sposobów obniżenia jego emisyjności. Z drugiej strony patrzymy z ogromną uwagą na wykorzystanie wodoru do celów transportowych i sprzedaż wodoru na naszych stacjach, zarówno na rynku polskim, jak i czeskim czy słowackim" - powiedział Armen Artwich podczas czwartkowej telekonferencji z dziennikarzami.

"W obu dziedzinach prowadzimy zaawansowane prace nad aplikacją technologii wodorowych, one stanowią bardzo istotny komponent naszej strategii do 2030 roku. Oba te komponenty będzie spinać strategia wodorowa grupy Orlen, którą planujemy w najbliższym czasie ogłosić" - dodał.

Członek zarządu PKN Orlen wskazał, że jednym z elementów tej strategii jest duży projekt pod nazwą Hydrogen Eagle.

Projekt Hydrogen Eagle to jeden z kluczowych projektów Grupy Orlen wspierających rozwój technologii wodorowych. Zgodnie ze strategią Orlen 2030 i deklaracją osiągnięcia neutralności emisyjnej w 2050 r. Grupa Orlen wdraża projekty w całym łańcuchu wartości nisko i zeroemisyjnego wodoru. Celem jest obniżenie emisyjności zakładów produkcyjnych koncernu i jego spółek zależnych oraz rozwój branży związanej z transportem wykorzystującym wodór jako nowe paliwo.

Produkcja nisko i zeroemisyjnego wodoru będzie odbywała się tam w oparciu o odnawialne źródła energii i technologię przetwarzania odpadów komunalnych.

Grupa Orlen, w ramach projektu Hydrogen Eagle, planuje m.in. budowę 9 nowych hubów wodorowych, w tym 5 w Polsce, 3 w Czechach i jednego na Słowacji.

(PAP Biznes), #PKN

pr/ ana/

Zobacz także: PKN Orlen SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości