Pracownicy KGHM otrzymają 10 proc. podwyżki wynagrodzeń i jednorazowo po 2 tys. zł (opis) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 sty 2022, 12:41

Pracownicy KGHM otrzymają 10 proc. podwyżki wynagrodzeń i jednorazowo po 2 tys. zł (opis)

Zarząd KGHM zawarł porozumienie z centralami związkowymi. Załoga otrzyma podwyżkę w wysokości 10 proc. od stycznia 2022 roku. Pracownicy Polskiej Miedzi dostaną dodatkowo jednorazową gratyfikację w wysokości 2.000 zł - podał KGHM w komunikacie prasowym.

"Negocjacje płacowe potwierdzają podejście zarządu KGHM – od kilku lat podwyżki są znaczące, a wypracowanym zyskiem dzielimy się z pracownikami. Stale prowadzony dialog i rzetelne podejście do postulatów strony społecznej zaowocowały szybkim porozumieniem. Wiadomość dla pracowników jest świetna: wynagrodzenia wzrosną o 10 proc., już od wypłaty za styczeń" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Marcin Chludziński, prezes KGHM.

KGHM Polska Miedź zatrudnia ponad 18,5 tysiąca pracowników. Średnie wynagrodzenie za zeszły rok to ponad 13.500 zł.

Sejm pracuje nad obniżką podatku miedziowego. Rząd zaproponował czasowo, w okresie od 1 stycznia do 30 listopada 2022 r., obniżkę podatku od kopalin o ok. 30 proc. Koszt dla budżetu miałby wynieść ok. 726 mln zł. Za projektem dot. obniżenia podatku miedziowego opowiedziała się komisja sejmowa. W uzasadnieniu projektu podano, że obowiązujący wymiar podatku, przy aktualnych cenach miedzi na rynkach światowych ogranicza możliwości rozwojowe podatników i zdolność do konkurowania na globalnym rynku metali.

(PAP Biznes), #KGH

pel/ asa/

Zobacz także: KGHM Polska Miedź SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości