Green Hell VR zadebiutuje na platformie Steam 9 czerwca 2022 | StrefaInwestorow.pl

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Wiadomości
26 maj 2022, 17:09

Green Hell VR zadebiutuje na platformie Steam 9 czerwca 2022

Przygotujcie się na eskapadę w dżungli, która rozpocznie się wraz z premierą Green Hell VR w wersji Steam już 9 czerwca. Green Hell VR zostało bestsellerem sklepu Oculus po premierze na tę platformę w kwietniu bieżącego roku i sprawiło niespodziankę graczom jako unikatowe, immersyjne doświadczenie z gatunku survival. Premiera edycji Steam odbędzie się podczas wydarzenia Upload VR Showcase. Incuvo zaprasza użytkowników platformy do dodawania gry do swoich wishlist.

W nowym zwiastunie, opublikowanym wczoraj, Incuvo uchyla rąbka fabuły gry. Głównym bohaterem jest Jake Higgins, którego spotka pełna akcji przygoda, gdy wyruszy odnaleźć swoją żonę, Mię, po tym jak rozdzielił ich zagadkowy splot wydarzeń.

„Po dwóch latach pracy, jesteśmy bardzo podekscytowani premierą naszej gry na Steam. Decyzja o rozdzieleniu premier na PCVR oraz Quest okazała się właściwą, ponieważ przez te kilka dodatkowych tygodni udało nam się dopracować ważne elementy gry, co mamy nadzieję sprawi, że dłuższe oczekiwanie będzie tego warte. Doceniamy wsparcie od naszej społeczności, od graczy, którzy już zapoznali się z wersją Meta Quest 2 i podzielili się swoimi opiniami. Dziękujemy wam i mamy nadzieję, że wersja PCVR także przypadnie wam do gustu” – powiedział Andrzej Wychowaniec, CEO Incuvo S.A.

Dzięki rozszerzonym możliwościom wynikającym ze specyfikacji platformy, wersja PC Green Hell VR cechuje się większym terenem do eksploracji, wyższą jakością grafiki oraz odrębnym UI i mechanikami, co przekłada się na jeszcze bardziej immersyjne doświadczenie. Green Hell VR zbudowano od podstaw dla wirtualnej rzeczywistości. Gra zawiera około 60 różnych mechanik rozgrywki w zakresie polowania, tworzenia przedmiotów, budowania, walki, leczenia się, i wiele więcej. Wszystkie one mają za zadanie przenieść gracza do wizualnie imponującego i zachwycającego różnorodnością biologiczną lasu deszczowego Amazonii.

Green Hell VR zaprasza do prawdziwego zanurzenia się w wirtualnym świecie:

  • Zmierz się z dżunglą – przetrwaj w amazońskim lesie, odtworzonym w autentyczny sposób ze swoją rodowitą florą oraz fauną.
  • Walcz o swoje życie – zbieraj zapasy, poluj lub uciekaj, ratując się przed drapieżnikami. Zabójcze zwierzęta to zagrożenie, którego nie możesz bagatelizować; strzeż się jaguarów, krokodyli, jadowitych skorpionów i węży oraz wydzielających toksyny żab.
  • Immersyjna eksploracja – podróżuj przez gęstwiny lasu, otwierając nowe drogi do zbierania zapasów albo budując dla siebie schronienie.
  • Taktyczne tworzenie narzędzi – rzuć wyzwanie śmierci, tworząc od podstaw bezcenne narzędzia, które pomogą ci podczas swojej wyprawy.
  • Wiele różnych zakończeń – złóż w całość kawałki układanki, by wrócić się po śladach Jacka i rozwiązać zagadkę tego, co tak naprawdę rzuciło ciebie w chaotyczny świat zielonego piekła.

Wyprodukowana przez Incuvo S.A. gra Green Hell VR zapowiada się na najbardziej kompleksową i autentyczną grę survival na platformy rzeczywistości wirtualnej – odtwarza ona wiernie niebezpieczne warunki panujące w amazońskiej dżungli. Tytuł ten jest oparty na docenionym przez krytyków Green Hell, wydanym przez Creepy Jar w 2018 roku na PC, a później także konsole. Green Hell podbiło serca miłośników gatunku, co przełożyło się na ponad 3 miliony sprzedanych kopii na wszystkich platformach łącznie.

O spółce Incuvo:

Incuvo S.A., założone w 2012 roku, to mieszczące się w Katowicach studio, zatrudniające około 50 osób. Incuvo jest obecnie jednym z czołowych deweloperów VR w Polsce, a pracując dla Bloober Team S.A. nad adaptacjami VR ich horrorów zyskało międzynarodową rozpoznawalność. Od 2021 roku Incuvo S.A. jest spółką notowaną na rynku New Connect, a w grudniu 2021 dołączyło do PCF Group S.A. Incuvo stawia sobie za cel osiągnięcie pozycji jednego z kluczowych deweloperów na rosnącym globalnym rynku gier VR.

Źródło: Spółka, #IVO

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości